Ocena kierowcy - Volkswagen Touareg I

Silnik 2.5 R5 TDI 174KM 128kW
Rok produkcji 2008
Volkswagen Touareg I 2.5 R5 TDI 174KM 128kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczny, bezobsługowy, bezawaryjny, w miarę ekonomiczny
Polecam ten samochód. Jest wygodny i komfortowy, na nasze drogi bardzo dobry. Twarde zawieszenie pozwala na szybszą jazdę. Silnik praktycznie bezobsługowy i bezawaryjny.
Najlepsza rzecz w tym aucie. Silnik nie posiada żadnych pasków klinowych ani też łańcuchów rozrządu, oparty jest na kołach zębatych jak w samochodach ciężarowych stąd praktycznie nie jest potrzebny żaden serwis do drogich wymian - przy umiejętnym użytkowaniu tylko wymiana płynów i filtrów. Po za tym dobrze radzi sobie z masą auta. W niektórych V6 TDI występują wady napinacza łańcucha rozrządu. Dobre spalanie.
Skrzynia zmienia biegi płynnie, nawet jak jest zimna, tiptronic używam do hamowania biegami poprzez redukcję
Nie polecam nikomu zjeżdzać z asfaltu. Dwa razy pojechałem w teren i dwa razy wróciłem na nogach. Problem jest z wyjechaniem pod lekką mokrą trawiastą górkę. Bez blokady mechanizmu i wyciągarki jest duże ryzyko utopienia się gdzieś oraz zniszczenia samochodu. Natomiast na drodze jest twardy, dobrze się trzyma jezdni, w zimie rewelacja. Nie czuć dziur tak bardzo jak w osobówkach.
Widoczność jest dobra, bardzo pomaga parktronic oraz duże lusterka.
Wszystko pod ręką
Ogólnie dobrze. Webasto to dobra sprawa.
Na przednich fotelach jest wystarczająca ilość miejsce, aczkolwiek ilość miejsca jest podobna jak w osobowych
Wyciszenie jest na 4. Do 150 km/h jest ok, natomiast powyżej mocne szumienie ale chyba w tych autach to standard.
Tutaj jest najlepiej. Z touaregów z 2008 r najmniej pali, serwis jest najtańszy ( tylko oleje i filtry ) i był tańszy tylko o 2000 zł od V6 TDI. W mieście pali około 11 litrów, a na trasie można zejść nawet na 9 litrów.
Z wszystkich markowych suv-ów jest najtańszy.
Niezawodny.
Nic