Ocena kierowcy - Volkswagen Touareg I

boratek, 12 lat temu
Silnik 2.5 R5 TDI 174KM 128kW
Rok produkcji 2006
Volkswagen Touareg I 2.5 R5 TDI 174KM 128kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Doskonałe prowadzenie i możliwości terenowe, regulowany prześwit daje jeszcze większą frajdę. Możliwość ciągnięcia przyczepy do 3500 kg. Doskonały komfort jazdy połączony z doskonałym wyposażeniem. Jakość materiałów i spasowanie - SUPER
Karoseria : korozja na wew krawędziach drzwi tylnych ( cayenne taki sam problem ) tylna klapa pod rejestracją to samo. brrr
Układ elektryczny : Lubi chwytać błędy, elekrtyka wrażliwa na ingerencje zewn.
Zawieszenie : kompresor - uszkodzony + konieczna wymiana przekaźnika ( wypalony)
Kupując auto które w tej konfiguracji nowe kosztuje 290 000 zł utrata wartości ogromna. Czas zwrotu samochodu nowego nieakceptowalny. Wysoko zaawansowana technika i elektronika na poziomie hi - tech psuje calokształt gdyż słabe ogniwa potrafią unieruchomić samochód - wtedy tylko laweta inna opcja nie wchodzi w rachubę. Z automatem nie wolno holować.
kultuta pracy OK, ale zaakceptowac musimy hałas pompowstysków, przy 160000 wymieniony został kompresor klimy - padło sprzęgiełko. Kolejny problem tych motorów to pękający kolektor wydechowy nowy to koszt ok. 1800 zł. Ponoć wytrzymują do 100000km. Zatarta przepustnica to już problem wszystkich tdi ale potrafi unieruchomic samochod, można go ożywić ruszając dźwiegienkę sterującą.
OK, ale potrafi przejść w tryb awaryjny u mnie to wina zabezpieczenie które sieje błędy w instalacji. Ogólnie praca płynna zarówno na D jak i na S.
Doskonale się prowadzi na asfalcie to typowo sportowy czoł takie sprawia wrażenie ( pneumatyk) szczególnie w pozycji sport auto się obniża i usztywnia prowadzi sie jak dobry samochód sportowy. Przy pneumacie należy się liczyć z liczymi awariami. U mnie padł kompresor standard w touaregu cayennie i Q7. Wymiana szybka ale koszt to około 2000 zł za nowy ( w serwisie drożej )Liczyć się jeszcze musimy z awariami mieców pneumatycznych. W terenie super - regulowany prześwit do 300 mm daje duże możliwości. Jednak opony szosowo 255 nie pomagaja w błocie. Układ hamulcowy szybko się zużywa winna masa pojazdu wymiana tarcz i klockow poza serwisem to koszt 1600 - 1800 zł
Szuerokie słupki i duże lusterka zmuszaja do wychylania się celem sprawnego np. parkowania
Regulacja foteli po zamknięciu drzwi jest utrudniona, przy regulacji fotela rozpadła się obudowa zaczepu pasa ( nie ma wystarczajaco dużo miejsca w skrajnych położeniach fotela ) innych uchybień nie zarejestrowałem. Fabryczna NAVI kiepska nie polecam szukania auta z navi - jedynie obsługa systemu audio jest lapsza.
Szybko się nagrzewa - to dzięki pomocy webasta
Miesca dużo wszystko na miejscu.
Super !
Wjazd do miasta odczuwalny zwiększonym zużyciem paliwa o 1 do 2 litrów. Patrząc na średnie spalanie od razu widać, że touareg jest już w mieście. Minimalne moje osiągnićie to 8,9 litra średnie długodystansowe to 11,9 litrów ( jazda mieszana )
Za około 300 000 zł samochod powinie tylko widzieć serwis na obsłudze eksploatacyjnej, natomiast jest inaczej... Usterka taniego elementu potrafi unieruchomić nasz samochód - kiepsko...
Przepustnica unieruchomiła czołg pod domem, ale do domu nas dowiózł:) 3 min pracy i juz chodził ponownie. ELEKTRONIKA LUBI POKAZYWAĆ SWOJE DRUGIE OBLICZE...
pęknięty kolektor wydechowy.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 R5 TDI 174KM 128kW [l/100km]