Ocena kierowcy - Volkswagen Touareg I

roney, 17 lat temu
Silnik 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
Rok produkcji 2004
Volkswagen Touareg I 5.0 V10 TDI 313KM 230kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Samochod absolutnie rewelacyjny.Smiesza mnie opinie tu co poniektorych swiadcza tylko ze nie sa do konca normalni bo wiadomo ze nawet sie nie otarli o taki samochod.Tak tylko nawiasem powiem ze nie ma wogole takiego silnika 5.0 benzyna wiec jeden z drugim nie robcie z siebie glupszych niz jestescie bo nawet wymyslac trzeba potrafic.Ale jaki jest sens bezmyslnym psuciu tego typu stron ,po to tylko zeby sie wyglupic? Samochod polecam tym ktorych stac na takie samochody ,raczej nie plecam wersji 2.5 ( za slaba ),najlepszy kompromis to 3.0tdi,V10 i W12 to juz bajka ale to drogie zabawki.
Absolutnie rewelacyjny silnik ,potega 10 cylindrow i ten dzwiek .Najmocniejszy dielsel tego typu w chwili pojawienia sie na rynku .Spalanie odpowiednie do osiagow i masy auta ale da sie zejsc ponizej 9 litrow
perfekcja
Dam doskonale bo trudno wymagac od samochodu ktory ma prawie wszystko i mase ponad 2.5 tony lekkosci prowadzenia.W mojej wersji mam komplet pozwalajacy na jazdy w terenie 3 blokady ,pneumatyczne zawieszenie i wszystkie funkcje terenowe. Brak tylko odpowiednich kol.
Typowa niemiecka ergonomia ,deska rozdzielcza przypomina ta z angielskich superluksusowych limuzyn,pelne mozliwe wyposazenie.
Co tu dodawac zezprzeciagowa 4 strefowa klimatyzacja high-end w tej dziedzinie .Dodatkowo ogrzewanie niezalezne
starczy kazdemu az nadto ,samochod kapie luksusem
Patrz wczesniej , ale potrafi spalic nawet 20litrow na 100
Drogi samochod ,jak dla mnie troche za drogi , swiat stanal na glowie zeby VW bylo znacznie drozsze od Porsche ale z drugiej strony daje wszystko co tylko jest mozliwe. Ja za 1.5 roczny samochod dalem 190tys ale nie zaluje chociaz wiem jak duzo takie samochody traca na wartosci. Co mialem kupic X5 ktorym nie da sie nawet podjjechac pod zjadz w garazu>Jedyna alternatywa to nowy ML ,Cayenne nie nadaje sie do jazdy w terenie nie ma zadnych dodatkow w tym zakresie wiec odpadl ,zreszta wnetrze ma gorsze niz w VW
Narazie nic mimo ze zjazdzam z drogi coraz czesciej
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 5.0 V10 TDI 313KM 230kW [l/100km]