Ocena kierowcy - Volkswagen Touran I

użytkownik vw, 11 lat temu
Rok produkcji 2005
Volkswagen Touran I 1.6 102KM 75kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : nie awaryjne, bez zbędnych elementów które szybko się wyeksploatowują typu wielowachacze itp.
auto godne polecenia dla osób z rodzinami ja mam wersję 7-os. mały koszt utrzymania.
za słaby nie ma rewelacji dla miłośników jazdy sportowej, ale przecież jest to auto rodzinne gdzie wozi się całą rodzinkę wraz z dziećmi. Pomimo wszystko polecany silnik przez mechaników z uwagi na jego niezawodność i trwałość. Więc coś za coś!!!
bez zastrzeżeń - cicha i niezawodna, lecz w tej wersji tylko 5 stopniowa
świetnie trzyma się nawierzchni, pomimo,że to Vanowate auto to na zakrętach się nie przechyla zbytnio co daje poczucie bezpieczeństwa.
doskonała pełna regulacja siedzenia kierowcy oraz przeszklone wnętrze to recepta na super widoczność jest jednak jedno ale jak w większości aut, a mianowicie przednie słupki mogą zasłonić widoczność na zakręcie.
bez większych zastrzeżeń
ogrzewanie jak najbardziej na plus, przetestowane w różnych temperaturach minusowych, zaletą jest szybkie nagrzewanie się wnętrza pojazdu. Klimatyzacja tak jakby troszkę za słaba ( mam porównanie z vw sharan )ale chłodzi i nie psuje się.
zaletą tego auta jest możliwość dokonania modyfikacji wnętrza choćby poprzez rozłożenie mocowań siedzeń każdy fotel montowany oddzielnie z regulacją.
silnik mały więc wiadomo, że przy 160 będzie dość głośno ale przy prędkościach normalnych z rzędu 90- 120 km/h jest dobrze
jeżdżę różnymi stylami spokojnie z rodziną i na osobności tak dla zdrowotności silnika dosyć sportowo, co mogę powiedzieć to to, że tym autkiem z tym silnikiem, da się zejść do spalania dużo poniżej danych fabrycznych. mój rekord to 5,6 l/100km standardowo to 7,8 l/100
dobre egzemplarze dość drogo kosztują ale czasami warto dać więcej i mieć spokój na lata.Cena giełdowa jest tylko wyznacznikiem...
auto kupione w Niemczech przez okres dwóch lat nic się nie popsuło
Moje autko ma 7 lat ja użytkuję go o dwóch z przebiegiem ok 30 tysi na rok. bez żadnej awarii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 102KM 75kW [l/100km]

7,8