Ocena kierowcy - Volkswagen Touran I

ID, ponad rok temu
Rok produkcji 2007
Volkswagen Touran I 1.6 102KM 75kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Do tak masywnego auta staje w miejscu.
Karoseria : Pilnowanie rdzy.
Nigdy nie spodziewałem się że kupię VW rozważałem Toyotę Corolle Verso albo Dacie Lodgy ale wtedy w mojej okolicy pojawił się Touran i w dodatku LPG. No cóż przestrzeń, widoczność, wygoda to wszystko można na wstępie pochwalić mimo instalacji LPG dalej dużo miejsca w bagażniku co nie jest normą bo japońskie koreańskie marki mają bagażniki ok 500l przy Touran, który ma ok 650 l mimo nie dużych gabarytów zewnętrznych. Silnik żółw dużo pali jak się mocniej dociśnie samochód spokojnego kierowcy wręcz zamulacza dróg :) Olej w silniku mpi dolewamy na 5000 km 0,5 l jazda głównie miasto/mieszana ponoć silnik pancerny i dobry dla LPG czas pokaże na razie ma już swoje przejechane 236000 bez większych awarii jeździ na oleju 10w40 Valvoline long life. Dobre tanie auto w utrzymaniu z dobrą instalacją LPG średnie zużycie 10l/100km co daje ok 400km na pełnej butli za 130zł. Dodam że auto wraz z benzyną 650km + gaz 400km daję jego maksymalny zasięg ponad 1000km porównajcie z elektrykiem:)
Żółw, nie ma siły dynamicznej ruszyć z podporządkowanej, obciążony czuć brak mocy szczególnie przy ewentualnym wyprzedzaniu. Typowe auto prawego pasa.
W porównaniu z moim pierwszym autem super ale to była stary opel astra gdy przeszła pierwsza radość z płynnego wbijania biegów zauważyłem że wsteczny lekko haczy a jedynka potrafi nie wskoczyć jak trzeba.
Jeździłem wcześniej bez wspomagania więc tyle w temacie. Może jedynie to że na ciasnych parkingach brak mu zwrotności trzeba to brać pod uwagę najlepiej parkować tyłem.
Problemy z rdzą mimo ogólnie dobrej opinii o możliwości wystąpienia rdzy ponoć słabe blachy tego rocznika.
Super, wysoka pozycja przód dobrze chociaż boczne słupki są masywne i lekko przesłaniają, do tyłu lusterka ok ale widoczność za klapą lekko intuicyjna dokupiona kamera cofania poprawia sprawę.
Ok
Strefowa auto fajnie działa szybko reaguje, zima lato mogłaby lepiej odparowywać przednią porą zimową.
Tu mega schowki dla dzieciaków na ich różnego rodzaju skarby, miejsce nad głową na nogi a to wszystko w niedużej bryłę auta.
Dobrze jak nie przekraczamy obrotów powyżej 3000 -3500
Auto pali nie mało ale to nie jest nowoczesny silnik piję ile musi ma się odwdzięczyć długim życiem. Pilnowanie terminów wymian oleju nie zarzynanie. LPG obniża eksploatację do małych kwot pozostaje pilnować oleju.
Dobre auto w rozsądnych pieniądzach. Jakość materiałów naprawdę w odróżnieniu od np Daci Lodgy robi wrażenie.
Drobne kwestie elektryczne związane z nieprawidłowym działaniem centralnego zamka.
Tu brak i niech tak pozostanie czego i wam i sobie życzę:)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 102KM 75kW [l/100km]

9,3