Ocena kierowcy - Volkswagen Touran I

macia18@poczta.onet.pl, 15 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2008
Volkswagen Touran I 1.9 TDI 105KM 77kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń. Rodziny z dziećmi będą w siódmym niebie. Na prawdę ;-))
Niezbyt wygodne auto do kręcenia się po ciasnych ulicach miasta, kiepska widoczność do tyłu i na boki do tyłu. Idealne dla rodziny. Mnóstwo miejsca.
Silnik pracuje równo, pali bez żadnego problemu nawet w siarczyste mrozy, ale ma przejechane zaledwie 3200 km, więc nie mam obiektywnego poglądu na sprawę. 105 km chyba jest ok. Jeżdżę spokojnie więc mocy jak dla mnie jest wystarczająco. Jak trzeba ładnie przyspiesza.
W zasadzie żadnych zastrzeżeń, biegi wchodzą precyzyjne, dźwignia umieszczona jest w odpowiednim miejscu, wajhowanie nie męczy
jest ok, zawieszenie tłumi nierówności. na razie nic nie tłucze
Tu jest gorzej. Mówimy o widoczności na boki do tyłu, lub tylko do tyłu. Zagłówki przeszkadzają a wyjazd do tyłu z zatoczki znajdującej się po lewej stronie jednokierunkowej ulicy jest jazdą na wyczucie ;-((
Wszystkie przełączniki pod ręką, idealne jak dla mnie położenie radia, wszystko pod ręką.
Nie wiem jak pracuje klimatyzacja bo jeszcze nie używałem, ale ogrzewanie działa bo działa. W kabinie robi się ciepło dłuższą chwilę, ale to jest chyba generalnie cecha diesla ( wcześniej jeździełm benzyniakiem - grzał się szybciej)
Idealnie, jestem wysoki i żona również więc zawsze odsuwaliśmy siedzenia by mieć z przodu miejsce na nogi. W Touranie mimo odsuniętego siedzenia żona śmiało siedzieć na tylnym siedzeniu bez podkulonych nóg. Wspaniale. Bagażnik również, great! W końcu nie muszę pakować rzeczy na tylka półkę i upychać pod nogami.
Nie narzekam, mruczy jak diesel
chyba nic nadzwyczajnego. Myslałem że będzie palił trochę mniej ok 6l/100km - trasa, miasto 8-9l/100km. Ale to duży samochód więc chyba tak ma być. Jeszcze nie byłem na przeglądzie więc trudno mi powiedzieć.
Kupiłem go z wyrachowania ( małżeństwo z rozsądku ;-)) ) Bardzo dobra cena, za duże rodzinne auto. Myślę że nie będzie kłopotów z odsprzedażą i chyba rozsądną stratą wartości. jednak auto nie prowadzi się lekko, nie trzeba z nim walczyć ale wcześniej w toyocie autko płynęło. Tu trochę krążownikowato ;-)). Ale plusy dodatnie biorą górę nad plusami ujemnymi

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

6,7