Ocena kierowcy - Volkswagen Touran I

pyzdra, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2009
Volkswagen Touran I 1.9 TDI 105KM 77kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Radio, czujnik deszczu, automatyczne włączanie świateł i podświetlanie zegarów, składane i wyjmowane siedzenia z tyłu, regulacja wysokości przednich foteli, standardowe ESP, komputer pokładowy, czujnik cofania widoczny we wstecznym lusterku (lusterko automatycznie przyciemniane), klapa silnika bez podpórki :) ,kompresorek (można też dzieciakom rowery podpompować)
Ktoś tu napisał, że kupno tego samochodu to małżeństwo z rozsądku. Potwierdzam! Pojemne auto dla rodziny, trochę kanciate i nierzucające się w oczy, ale za to dobrze wyposażone w podstawowej wersji (za 490zł lakier metalic, czujnik deszczu, pakiet lusterka, pakiet zimowy, radio mp3 8 głośników). Bagażnik prawie 700l !!!
Jeśli ktoś nie jeździł wcześniej dieslem to musi się przyzwyczaić. Jest kilka punktów które trzeba przestrzegać: po włączeniu należy odczekać 10s; nie wolno za mocno gazować zanim silnik się nie rozgrzeje; po dłuższej jeździe należy odczekać zanim się wyłączy; nie jeździć zbyt wolno na wysokim biegu itp... Jeżdżę spokojnie, ale 1.9 TDI 105KM to moim zdaniem minimum do tego auta. Teraz bym wolał 1,4 TSI 140KM.
Biegi wchodzą perfekcyjnie.
Dość twardy (jak to niemieckie), ale jednocześnie dobrze tłumi nierówności. ESP w standardzie, nic nie buja. Ciągle o coś obcieram chlapaczami, chyba jest za nisko zawieszony (teraz wiem dlaczego powstała wersja Cross).
Tu jest bardzo dobrze, szczególnie po przesiadce ze \"zwykłego\" auta. Regulacja wysokości foteli i czujniki cofania - to wszystko czego potrzeba.
Wszystko na miejscu, dobrze zaplanowane i przemyślane. Jedynie uchwyty wewnętrzne drzwi są malowane więc widać na nich każdą plamkę (nie poprawili tego chyba od 10 lat bo widziałem to samo w starym passacie)
Jak dla mnie bardzo dobrze. Jest nawiew na tył dla dzieciaków.
Największa przestrzeń w swojej klasie, ale mam kilka uwag. Niby 39 różnych schowków, ale w bagażniku mam tylko tak naprawdę jeden na gaśnicę, apteczkę itp. Brak w bagażniku haczyków na zakupy, miejsca z siateczką na małe rzeczy (widziałem to ostatnio w starej Oktavii). Za to w kabinie 3 oddzielne schowki na okulary - nie wiem po co?
Gdyby nie warkot diesla byłoby idealnie, ale nie jest źle. Plastiki na desce zakończone gumą więc nie trzeszczą.
Spalanie na razie kiepsko ok 9l/100km po mieście chociaż jeżdżę spokojnie (podobno ma się dotrzeć po 5 tyś). Przegląd co 2 lata lub 30tyś km w cenie poniżej 1 tyś zł - chyba nieźle.
Za 77tyś zł nic lepszego nie znalazłem.
Na razie wszystko OK, ale przejechałem 800km :)
Na razie wszystko OK, ale przejechałem 800km :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

7,7