Ocena kierowcy - Volkswagen Touran I

Rok produkcji 2007
Volkswagen Touran I 1.9 TDI 105KM 77kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : DSG zmienilo moje podejscie do automatu
Układ elektryczny : Zarówki stop, światła
Dobre auto do pracy i na wycieczke polecam dla wedkarzy model z webasto mam to zainstalowane bajer. Słaba moc i tu nie polecam tunningu w jednostkach z filtrem PDF gdyz modernizacja przyspiesza zużycie tego filtra, koszt wymiany ok 8000 tys wyłaczenie ok 2000.
Silnik pracuje ładnie choc przy zrzucaniu obrotów czasem słychac cos od turbiny, nie sppala oleju kultura pracy b.dobra moze to przez dsg polecam mam model 5 osobowy.
No tutaj 5 z plusem automat dsg poezja z jazdy na trasach do tego tempomat i nie chce sie z auta wysiadac cicho i przyjemnie
tu minus zawieszenie strasznie twarde po naszych drogach uczucie jakby mial sie samochod rozleciec, ale nadrabia turan na trasie bo nie ma przechyłów bocznych jak jest u innych marek trzyma w zakretach jak sportowy wózek. Moze dlatego taki twardy./
Dla mnie ok jezdzilem roznymi autami i uwazam ze do pewnych rzeczy trzeba sie przyzwyczaic jezeli jest zainstalowany czujnik parkowania problem znika. Ja ich nie mam i mi nie brakuje ich po to sa lusterka i to duze.
Typowe dla vw wszystko na miejscu i pod ręką, materiały ok.
W lecie ok klima tez jesienia troche gorzej z odraszaniem szyb klima nie wyrabia.
B.duzzzzo miejsca tu touran bije wszystkie auta jakimi jezdzilem, obledna ilosc schowków bak walajacych sie rzeczy po aucie.
Minus za to wyciszenie bo kabina wydaje dzwieki przy przejezdzaniu po nierownosciach, glosno powyzej 130 ale gdzie mozna jazdzic taka predkoscia w POLSCE?
Tez przecietnie spalanie na poziomie 7 - 7,5 srednio przy 105 koniach zadna rewelacja moze w manualu jest lepiej ja mam automat wiec moze troche wiecej palic, przeglady drogie wymiana olejów w silniku i dsg ok 1000 zł, przejechalem tym autem 24 tys i wymienilem 3 żarówki ani deka oleju, od wymiany do wymiany
Nowy b.drogi lekko przechodzony z dobrej reki moze posłuzyc kilka lat.
trzeszczace plastiki
Brak moze tylko kilka zarówek wymienionych

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

7,9