Ocena kierowcy - Volkswagen Touran I

Adam, 13 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2005
Volkswagen Touran I 1.9 TDI 105KM 77kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : jak dla mnie w porządku, trochę głośno jak zimny, ale po 2 km cicho, dymaniczny na każdym biegu, jest czym przycisnąć w razie czego, no i ten mały apetyt na paliwo.
Przeniesienie napędu : wymiana koła dwumasowego przy 124 tyś.
Zawieszenie : szumiące łożyska z przodu
Inne : złażący lakier na plastikach
auto dobre na bliskie i dalekie trasy, świetnie trzyma się drogi, pojemny bagażnik, bezpieczny, a na nasze polskie drogi akurat
bardzo dobrze
wszystkie biegi wchodzą bez najmniejszych problemów, małym paluszkiem
trochę sztywny, ale na nasze drogi akurat
znakomita we wszystkie strony, lusterka również dobre
wszystko pod ręką, nie trzeba szukać potrzebnych przycisków na ślepo, trochę za krótki i za niski podłokietnik
zimą trochę za wolno robi się ciepło, ale latem chłodzi bardzo szybko, za głośno pracuje ogrzewanie na ostatnim biegu,
miejsca jest bardzo dużo, fotele są wygodne na długiej trasie nie męczy siedzenie przez parę godzin, pasażerowie z tyłu też nie narzekają
ogólnie jest dobrze, jak jest nagrzany silnik to na 6 biegu przy 140 silnik jest mało dokuczliwy, można swobodnie rozmawiać
auto jest spore, ale spalanie przy spokojnej i płynnej jeździe na dłuższej trasie u mnie wyniosło średnio 3,8 przy prędkości 100 - 130 km. Najwięcej pali w mieście w korkach - 8 l/100, ale moja średnia jaką pokazuje komputer to 6,5 l/100. Części zamienne dostępne od ręki, sporo zamienników, ale ceny oryginałów są niewiele droższe, napraw dokonuję u swojego mechanika, nie narzekam.
za te pieniądze mogłem kupić młodsze inne auto, ale nie żałuję, że wybrałem Tourana.
ktoś pisał o przepalających się żarówkach, myślę że to nie jest duży problem, w ciągu dwóch lat eksploatacji wymieniłem jedną od pozycji i jedną H 7, aha i dwa bezpieczniki - jeden od tempomatu i jeden od radia.
najpoważniejsza rzecz to wymiana całego sprzęgła wraz z dwumasem - koszt z wymianą to 2,5 tyś. zeta przy przebiegu 124 tyś. ale podobno to bolączka większości diesli. Następny wydatek który mnie czeka to piasty przednie / słychać łożyska/ - koszt 2 x po 350 + mechanik 100. Jak na tak mały przebieg to nieciekawie, ale po ostatnim przeglądzie mechanik orzekł że to wszystko.
Volkswagen Touran I