Ocena kierowcy - Volkswagen Touran III

tvh@onet.pl, 6 lat temu
Silnik 1.4 TSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2017
Volkswagen Touran III 1.4 TSI 150KM 110kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Auto b. dobrze się sprawuje.Bałem się o silnik .Bo poprzednie z nimi problemy odrzucały od zakupów.Auto sztywne ,stabilne ,dobrze się prowadzi. Jedyna wada to przy ustawieniu pokrętła świateł na Auto tak na prawdę nie wiadomo czy mam dzienne czy drogowe.To powinno być gdzieś na tablicy pokazane.
Silnik po ponad 3 tyś przebiegu nie pali oleju.Własnie dziś pierwsza wymiana oleju po dotarciu.Nie lubię opinii o wieloletnim oleju który wymienia się raz na 2-3 lata.Ja wymieniam co 10-12 tyś. od 1,5 tyś obrotów czuć turbinkę.150 koni to dobry wybór.Zrywny ,płynna jazda znakomity.
Sprawna płynna działa jak trzeba.
Bardzo dobrze trzyma się drogi.Na tempomacie np przy 80-100 km gdy dojeżdżam do zakrętu auto samo zwalnia.Jestem zachwycony.
Widoczność dobra choć przy zmianie pasa na lewy jest nieco gorsza-trzeba się trochę wychylić.Reszta ok.
Fotele wygodne z regulacją lędźwi.Tylne fotele każdy
Klima działa bez zarzutu .Podgrzewane siedzenia -szybkie.Ogrzewanie -ok.
Przestrzeń wielka choć auto niższe niż moje poprzednie Berlingo.W bagażniku dużo miejsca ale nisko.Nie mogę włożyć średniej kosiarki bez jej rozkładania.Jest to długie auto więc i bagażnik dłuższy oraz więcej miejsca dla 5+2 pasażerów w kabinie.
Auto super wyciszone choć przy depnięciu słychać pomruk silnika.
Koszty utrzymania poza leasingiem to paliwo oraz dzisiejsza wymiana oleju , filtra + śruby spustowej 400zł .Gwarancja 4-lata 2-przeglądy w cenie .
Auto dosyć drogie w zakupie ale otrzymuje w zasadzie wszystko potrzebne do życia.Nie brałem High -line bo to zbędne.
Brak.Jedna akcja serwisowa polegająca na wymianie 3-śrub mocujących silnik (były chyba za krótkie).
brak - chyba za wcześnie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 150KM 110kW [l/100km]

5,4