Ocena kierowcy - Volkswagen Touran III

Wojteklubiauta, 5 lat temu
Silnik 1.4 TSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2018
Volkswagen Touran III 1.4 TSI 150KM 110kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : W niektórych modelach jest tryb sport, po wciśnięciu przycisku auto ma niesamowitego kopa.
Długo szukałem następcy mojej KIA CEED, Musiał być duży, bardzo wygodny, ergonomiczny ale jednocześnie miał nie rzucać się w oczy, miał być wygodny w parkowaniu w mieście. Miał być do wszystkiego - czyli być reprezentacyjny ale jednocześnie rodzinny. Raz miał rozwieźć ziemniaki dla rodziny a innym razem miał być pojazdem reprezentacyjnym do przewiezienia ważnej osoby. Nie mówiąc o tym, że miał też wozić rodzinę... i wiecie co? Sprawdza się w 100%
150 km jest ok. Niczego mu nie brakuje. W salonie powiedzieli, żebym zwracał uwagę na turbinę, żeby najpierw dogrzać silnik na spokojnie a dopiero później bawił się mocą. Spalanie jest bardzo dobre jak na wagę. 950 km przejechane w jedną noc dało rezultat 5,8 l/100... tak pod warunkiem, że jedzie się ok 120 km/h takie wyniki są możliwe. Przy jeździe autostradowej 140 wyniki są o 2 litry wyższe. Oczywiście wszystkie wartości są przy pełnym obciążeniu samochodu. Dla mnie to wynik rewelacyjny, lepszy niż zakładałem. Zaznaczam, że jeżdżę dość delikatnie.
Tutaj nie ma co się rozwodzić :) Działa, przełożenia wchodzą precyzyjnie. Nie mam uwag.
Auto jest wysokie i wchodzenie z większą prędkością w zakręty powoduje przechyły, no ale czego się spodziewać - to minivan. Można dokupić adaptacyjne zawieszenie... ale to już chyba przesada :)
Jak by się tak z linijką przyjrzeć to można zobaczyć, że klapa bagażnika jest minimalnie źle spasowana, to samo dotyczy nadkoli. Są to minimalne różnice, nikt tego nie zauważył poza mną... może dlatego, że lubię popatrzeć na każdy detal z bardzo bliska
Świetne lusterka, jest kamera cofania. Widać idealnie. Ważne, że kamera cofania jest doświetlana przez dwa światła wsteczne. Widać wszystko nawet w nieoświetlonych miejscach.
Dla mnie to kawiarnia. Odpoczywam tutaj. Mogę jeździć godzinami i nie czuję specjalnego zmęczenia. Wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Ergonomia jest na prawdę świetna. Dużo miejsca dla kierowcy i pasażera. To auto naprawdę nadaje się do baaardzo długich podróży. Fotel Ergo Active z fotelami top komfort na prawdę dają radę. Warto tutaj dołożyć kilka zł, żeby je mieć.
Działa perfekcyjnie. Śmieszna sprawa, ale na tylnym wlocie klimatyzacji suszyliśmy mokre gacie naszego dziecka :)) sprawdza się idealnie! Pracuje cicho i wydajnie. Ilość stref to nie tylko chwyt marketingowy, one działają w przeciwieństwie do innych aut.
Jestem dość dużym człowiekiem a bez problemu siedzę sam za sobą. Trzeci rząd siedzeń jest raczej dla mniejszych osób, ale na wcisk też wszedłem. Jako kierowca nie zamierzam więcej testować miejsca w tym rzędzie. W wersji 5 miejscowej siedzi się baaardzo wygodnie
Słychać silnik, nie słychać specjalnie otoczenia. Warunki do jazdy świetne. Nawet przy wyższych prędkościach jeździ się bardzo komfortowo. Gigantyczna różnica między Golfem Sportsvanem a Toruanem. Touran to wyższa półka minivanów. Jest na prawdę dopracowany.
4 lata serwis w cenie, później zobaczymy.
Kupując poprzedni samochód (kia CEED) kierowałem się stosunkiem jakości do ceny. Teraz wiem, że to złudne. Jeśli chcesz mieć dobry samochód, w którym wszystko działa i jest wygodny to trzeba zapłacić odpowiednią cenę. Ten model jest warty swojej ceny. Jeśli robisz dużo kilometrów to warto dodać do tourana i cieszyć się jakością i ergonomią.
Na razie brak
Na razie brak