Ocena kierowcy - Volkswagen Touran III

Wolfgang, 3 lata temu
Silnik 1.4 TSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2017
Volkswagen Touran III 1.4 TSI 150KM 110kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Myslalem ze benzyna w przy takiej duzej budzie będzie paliła więcej wiec tutaj zdecydowanie zaskoczenie na plus.
Zawieszenie : Straszono tez dość twardym zawieszeniem ale wydaje mi się że przesadnie. Jest dość komfotowo mimo wszystko
Kompaktowe rozmiary a w środku przepastne wnętrze !Przesiadłem się z Renault Scenic II generacji i przeskok jest oczywiście nie do opisania. Ogromna ilosc miejsca zarówno w drugim rzędzie jak i w bagażniku.
Silnik zaskakujaco dobry. Dynamiczny kiedy trzeba ale i oszczędny. Jazda 120 to ok 6.1 litra na 100km. Miasto w duzych korkach z 8.5
Moim zdaniem najwieksza wada to dziwnie chodzaca jedynka i dwójka ale nie wiem moze to kwestia przyzyczajenia. Wyzej juz normalnie
Przyklejony do jezdni jak go cart. Jak na te wymiary budy to zaskakujaco fajne !
Jest. Ciezko powiedziec cos zlego czy dobrego po krótkim czasie
Lusterka mogłyby być wieksze.
Grzeje chłodzi szybko sprawnie. Auto klima w upały troche przesadza
Przepastne wnętrze chyba nikt nie bedzie narzekał no chyba ze cały czas w 5 osób i pakowanie jak na kemping to wtedy moze brakanc miejsca
Po przesiadce ze Scenica II generacji kosmos. Przy 150 mozna wreszcie słuchac radia czy rozmawiac. Ale
Po 70 tyś do wymiany był jakiś zawór/ czujnik oleju. Co kosztowało w ASO 1000 PLN. Autko akurat świeżo po gwarancji ale dobrej woli ze strony VW nie było. Szkoda. Mam nadzieje ze to pojedyńczy taki wybryk. Oby dalej bez niespodzianek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 150KM 110kW [l/100km]

Volkswagen Touran III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu