Ocena kierowcy - Volkswagen Touran III

Silnik 2.0 TDI 150KM 110kW
Rok produkcji 2018
Volkswagen Touran III 2.0 TDI 150KM 110kW od 2015 - Oceń swoje auto
Karoseria : Przestronność i poziom wykonczenia
Bardzo praktyczny i komfortowy samochód, inżynierowie wygospodarowali niesamowicie praktyczne wnętrze. Jestem dość wysoki 191cm i mój syn też coś koło tego i bez problemu przesiedzi za mną podróż do Austrii 14h. Szukałem auta z dużą ładowności aby móc przewieźć 4 rowery na hak i wakacyjne bagaże z boxem na dachu. Znalazłem Tourana u nie żałuję, z obowiązków wywiązuje się wzorowo. Ilość schodków czasami przyprawia o ból głowy bo można zapomnieć gdzie się co schowało ;) gabaryty zewnętrzne pozwalają bez stresu prowadzić i manewrowac autem mojej drugiej polówce.
150km w dieslu zakupione z premedytacją, nie chciałem żeby silnik się męczył pod górkę na wakacyjnych rodzinnych wyjazdach i... się nie meczy, daje radę bez problemu. Polecam
Skrzynia manualną, nie chciałem DSG. Dobrze zestopniowana, absolutne bezproblemowa.
Jak na vana bdb trzyma się drogi zachowując należyty komfort jazdy. Samochód ma ok 16cm prześwit więc wjazd w leśną drogę nie stwarza większych problemów trzeba oczywiście zachować ostrożność bo to nie SUV/terenowa ale jak na auto rodzinne/ vanowate to tutaj jest OK.
Praktyczna do bólu. Sztywna i wytrzymała na obciążenia bagażowe.
Wszystko przemyślane i odpowiednio przeszklone, siedzimy bardzo wysoko i wszystko fajnie widać "z góry"
Sterowanie ekranem dotykowym wymaga trochę obycia ale tragedii nie ma, raczej intuicyjne wszystko do ogarnięcia. Pozycja za kierownicą rewelacyjna po 1300km można wysiąść i zwiedzać otoczenie bez szukania masażysty do podkurczonych ścięgien.
Brak uwag, sprawnie szybko tak jak powinno byc
Majstersztyk i tyle w temacie. Jak masz 2m to też się zmiescisz sam za sobą. Nic więcej nie dodaje - zbędny komentarz.
Do 150km jest bdb więcej staram się nie jeździć, wyciszenie było jednym z priorytetów wyboru pojazdu, w tym aucie czytaliśmy dzieciom niejedną książkę podczas jazdy i słuchały z pełnym skupienie i zainteresowaniem, system przekazywania dźwięku z foteli przednich na tylne działa prawidłowo jednak wymaga przyzwyczajenia bo pojawia się lekki pogłos ale to drobiazgi.
Zużycie paliwa 90km/H 4.5l 120km/H 5.6 140km/H 6.5 140 z nożem i 4 rowerami na hak u ok 7.0 nic innego nie biorę jeszcze pod uwagę pod kątem kosztow
Nic
Nic