Ocena kierowcy - Volkswagen Touran III

Silnik 2.0 TDI 150KM 110kW
Rok produkcji 2019
Volkswagen Touran III 2.0 TDI 150KM 110kW od 2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Świetnie daje radę przy dużych gabarytach
Przeniesienie napędu : W szybkich zakrętach sprawuje się lepiej niż się spodziewałem
Układ hamulcowy : Bardzo dobrze hamulce
Karoseria : Szybko pojawiają się odpryski od kamyków i drobne ryski
Auto rewelacyjne. Przed zakupem byłem u dealerów innych producentów (O, C, F, P) ale to co oferują inni to przepaść w porównaniu do Tourana (jeżeli chodzi o minivany). Jeżeli zależy Ci na ładnym i w miarę solidnym wykończeniu, mnóstwem schowków, ogromem miejsca w środku i dość dynamicznej jeździe to jest to świetny wybór.
Jak na 150 KM jest wzorowo, świetnie współgra z DSG.
Działa bez zarzutu, nie gubi się. Po odpowiednim ustawieniu trybu "użytkownika" jest super.
Świetnie trzyma się drogi. Jak na tak wysokie auto można spokojnie szybko pokonywać nawet dość ostre zakręty. Wiadomo, że nie tak szybko jak niższym autem ale jak na te gabaryty jest wzorowo.
Niestety lakier jest dość cienki. Bardzo szybko załapałem pierwsze odpryski po kamykach na masce. Za to kolor rewelacja (karaibski niebieski).
Świetna widoczność zarówno z przodu jak i z tyłu. Słupki A mogłyby być minimalnie mniejsze ale nie jest źle stąd nie zabieram gwiazdki.
Wg mnie fotele ErgoActive sprawuję się świetnie. Jazda 500km autostradą z jednym 10min postojem nie powoduje uczucia dyskomfortu. W drugim rzędzie jest ogrom miejsca. Fotelik z bazą plus dwie osoby dorosłe mieszczą się bez problemu. Mam jeszcze trzeci rząd siedzeń i na krótkie trasy mieści nawet osoby dorosłe do 180cm wzrostu.
Klima trzy-strefowa z filtrami działa świetnie. W mieście czuć różnicę w powietrzu jak wysiądzie się z auta. Chłodzenie nadąża bez problemu nawet w upalne dni.
Miejsca jest pod dostatkiem. Pierwszy plus drugi rząd siedzeń pomieści pięć rosłych osób dorosłych bez problemu. I jeszcze będzie miejsce. Mam 186cm wzrostu i nie ma żadnego problemu.
Do 140km/h wyciszenie jest świetne. Powyżej zaczyna robić się głośno, a mogłoby być trochę lepiej. Szczególnie jak dobrze skonfigurowane auto (przed zniżką) kosztuje ok 150 tys zł.
Na razie super. Wymiana oleju i filtrów ok 500zł w ASO. Eksploatacyjnie super. Zużycie paliwa (trasa+miasto) do 6 litrów - dla mnie ekstra. Sama autostrada przy prędkości 160 to 8.1 l więc też rewelacja.
Uwzględniając to, że udało mi się wynegocjować bardzo wysoką zniżkę było super. Nie patrząc na zniżki jest drogo.
Po kilku tysiącach trzeszczał przód deski rozdzielczej ze strony pasażera. Usterka usunięta bez problemu w aso i od kilku tysięcy km nie wraca.
Trafiłem na niedoklejoną szybę przednią. Aso naprawiło usterkę w trzy dni więc super.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 150KM 110kW [l/100km]

5,8