Ocena kierowcy - Volkswagen Vento

Marysia Sek., 14 lat temu
Rok produkcji 1993
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Vento 1.8 90KM 66kW 1991-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Zaskoczylo mnie to,ze mam je juz 17 lat, wiadomo, dbam o nie i pakuje dosc duzo kasy,ale jezdzi, nie zawodzi. Jest tanie. Czego wiecej chciec w tej klasie?
Karoseria : tak.to jest slaby punkt vw vento, kiepska blacha i zezarte progi. Na szczescie nie ma to duzego wplywu podczas wypadku, bo podluznice i cala \"klatke\" ma bardzo dobre- przekonalam sie podczas zeszlorocznego wypadku.
Układ hamulcowy : nie ma absu. to jest slaby punkt, zwlaszcza na jazde w miescie, ggdie wiekszosc aut ma abs
Zawieszenie : polskie drogi- wahacze i sworznie i lozyska ...kiepsko (sa tanie zastepniki wahaczy i sworzni, polecam, mozna na tym oszczedzic!)
Niemiecka robota.
Zadnych większych problemow z silnikiem. Nie daje oceny 5, bo , mimo 90km nie jest to samochod wyscigowy, zwlaszcza przy sowjej wadze
zadnych problemow. W zimie troszke trudniej zmienia sie biegi przy -30st, ale to normalne
Wahacze i sworznie w przeciagu roku zmieniam 2-3krotnie
wszystko ok.
Bez problemu
Nie mam klimy,tylko thermotronic. Po 17 latach uzytkowania samochodu zepsul sie. Kupno nowego 1000zl bez robocizny. Wiadomo, jak na 17 lat -bez szwanku. Minusem jest to,ze auto wolno sie nagrzewa i paruja szyby. Dodatkowo pare lat temu przepalily sie pokretla do thermotronica, ktore rowniez byly bardzo drogie- ok 300zl. Uznalabym wentylacje za slabszy punkt tego samochodu.
Vento ma zdecydowanie duzo miejsca! Bagaznik super!
Nieszczegolnie ciche. Dalabym 3,5
Jak na swoja mase i instalacje gazowa jest dobrze. Pali ok 7-8 l. gazu. Mowi sie,ze w vencie sa czeste usterki instalacji lpg. Mam juz przerobiony od 7 lat i nie mialam nigdy zadnych problemow. Zbiornik 30 litrowy gazu wystarcza mi na 260km. Tankowanie 55 zl, naprawde nie ma na co narzekac :-)
Niedogie, malo pali, wiadomo, nie piekne,ale solidne.
Elekttryka- mam drobne nieszczelnosci w lampach- jakos od wewnatrz przez skorodowana blache. Zaroki pala sie bardzo czesto a dziury trudno zlokalizowac. Ale co to za problem??? Naprawde jak na auto 17 letnie, zapalajace na 30st mrozie, nie wpadajace latwo w poslizg. Naprawde dobra, niemiecka robota. Wiadomo, juz ich nie produkuja,ale modele z 1998...mysle,ze warto kupic
Zdarzalo sie,ze odmowilo posluszenstwa. Nie lubi stawiania na duzych gorkach kiedy jest malo paliwa. Nie powinno sie jezdzic na gazie z mala iloscia benzyny- psuje sie pompa paliwowa. Przekonalam sie na wlasnej skorze. Szkoda 1000zl!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

7,6