Ocena kierowcy - Volkswagen Vento

BlueWheeler, 13 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Volkswagen Vento 1.9 TDI 90KM 66kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie do zajechania, wymiana oleju na czas plus odpowiednie chłodzenie turbiny po dłuższej jeździe i nasze TDI jeździ i jeździ i nie sprawia problemów.
Polecam wszystkim, którzy potrzebują samochodu do jazdy a nie do szpanowania. Zadbane egzemplarze przeżyję wiele nowych samochodów.
Nie jest to demon prędkości, ale mocy wystarczy do tej masy, praktycznie bezawaryjny i zadowalający się niewielką ilością ropy.
Czasem haczy wsteczny. Przełożenia dobre, na długich trasach na autostradach czasem brakuje 6-go biegu. Przy 100km/h na 5tym biegu 2 tys obr/min.
Jest trochę miękki. Przy szybkim pokonywaniu górskich zakrętów lubi uciekać tył, ale wszystko pod kontrolom dzięki oponom 195/50 R15. Bardzo wygodne auto na trasie.
Nie mam problemów z parkowaniem, ale to nie jest mój pierwszy sedan dlatego ocena wysoka.
Jak to w VW, wszystko na miejscu, projektowane za pomocą linijki, ale dla ludzi lubiących ład i porządek będzie ok.
Ocena 4 ze względu na brak klimatyzcji. Nie mam zastrzeżeń do wentylacji, samochód szybko się nagrzewa. Trochę głośny nawiew na 3 i 4 biegu, ale w tamtych czasach to była norma.
Bardzo wygodny, na długie trasy w 4 osoby można spokojnie jechać a bagażnik 550 litrów pomieści bagaże nawet najbardziej strojnych Pań.
Jak na tamte lata samochód bardzo cichy w środku. Przy prędkościach podróżnych 100 - 140 km/h naprawde bardzo przyjemnie, można swobodnie rozmawiać.
Jeden z najtańszych samochodów w eksploatacji. Ceny części śmiesznie tanie a zużycie paliwa na poziomie 5 litrów. Nie można chcieć więcej!
Naprawdę zadbane egzemplarze trzymają cenę, ale uważam, że za te pieniądze dostajemy jeden z najmniej awaryjnych samochodów w historii motoryzacji.
Sporo lat na karku i żadnych problemów.
Twardziel, jakich już teraz nie robią!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,8