Ocena kierowcy - Volvo 240 Coupe

Krzysiek V245 - B23A - ´83, 18 lat temu
Rok produkcji 1983
Volvo 240 Coupe 2.3 112KM 82kW 1980-1984 - Oceń swoje auto
do 21 letnieg volvo 245 przesiadlem sie z 4-letniej toyoty avensis i nie zamienilbym sie zpowrotem. To jest naprawde rewelacujny woz. Ja swoj dodatkowo przerobilem na wersje USA (mozna zobaczyc na www.volvoklub.pl) i teraz inne auta dla mnie nie isnieja :-)
tu akurat z ciezkim kolem zamachowym wiec juz od 2500 obrotow przyspiesza bardzo ladnie.
5. manualna - czasem ciezko wlozyc jedynke, ale to czesta przypadlosc tego modelu. latwo sobie z tym poradzic wzucajac najpierw np. dwojke lub trojke. Poza tym sie nie czepiam
Dosc dobrze trzyma sie drogi jak na taka kobyle. Nalezy panietac zeby w zakrecie za mocno gazu nie wcisnac :-)
rewelacja - jak w akwarium :-)
Wszystko na swoim niejscu - no moze poza miejscem na radio - tuz za lewarkim skrzyni biegow - to lekka niedogodnosc, ale radio z pilotem zalatwia sprawe.
Bardzo szybko sie nagrzewa wiec w zime rewelacja, w lato bardzo pomagaja uchylne klapki przy nogach.
Z przodu mozna tanczyc, a z tylu tezz nie jest najgozej - bardzo wygodne fotele standartowo maja regulacje wysokosci i podparcia dolnego odcinka plecow.
No tu jest roznie - w moim 245 powyzej 140 mozna wylaczyc radio, ale przy 100-110 jest wporzo :-). wlasnie pracuje na poprawa tego zjawiska.
2300 + LPG przy srednio ciezkiej nodze w miescie max 13.5l gazu - w trasie 10l.
ja przeplacilem, ale kupowalem go jako rocznik 85 a jest 83 - poza tym bylo troche wad ukrytych wynikajacych z zaniedbania poprzedniego wlasciciela. Najlepiej PRZED zakupem pojechac do warsztatu, ktory zajmuje sie volvo na weryfikacje.
Raz wiatrak nawiewu odmowil posluszenstwa (oczywiscie w zimie), poza tym auto bylo w niemczech, holandii, szwecji i nigdy mnie nie zawiodlo.
Brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.3 112KM 82kW [l/100km]