Szukaj

Informacje o Volvo 240

Lata produkcji: 1974 – 1993
Segment: Wyższa klasa średnia

Volvo 240 – wybierz wersję

Pokaż wersję z silnikiem:

Oceny Volvo 240

Liczba ocen: 75
Ogólna ocena
4,3 /5 Średnia dla segmentu 4,3
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(84%)

Zalety

+ Całokształt + Widoczność + Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Wady

- Silnik - Wyciszenie - Koszty utrzymania

Wybrane oceny

4,1
~240 biały cygan
Kombi 2.4 Diesel 79KM 58kW
Volvo 240
Na pewno auto nie dla wszystkich. Mimo, że to Volvo kombi to tak naprawdę nie jest jakoś super duże. Jakkolwiek głupio to zabrzmi, to 240 diesel uczy jazdy autem na nowo i dostosowuje właściciela do siebie. Nie da się tym autem nigdzie śpieszyć, uczymy się pokory, cierpliwości i psychicznie uodparniamy się na innych - czyt 99% wszystkich innych aut jest szybsze. Poza tym, nie bez kozery nazywamy to Szwedzkim Polonezem, auto dla ludu, proste, wytrzymałe, młotkiem naprawialne. Auto użytkuje na codzień, ale nie miałbym nic przeciwko używania go jako garage queen, wychuchać go na zloty itp. Ale po co, skoro ciągle jeździ i się nie psuje? (niżej zaznaczyłem, że nie kupiłbym tego auta jeszcze raz - po pierwsze, że nie chcę go sprzedawać, a po drugie życie jest za krótkie żeby jeździć jednym modelem - jak się 240tka skończy, to wyślę ją na złom i poszuka się innego kanciaka) Spragnionych wiedzy na temat tego modelu zapraszam na volvo244.pl
4,7
~susyjorg
Kombi 2.3 115KM 85kW
Volvo 240
Kupilem ten samochod w kwietniu zeszlego roku , przejechalem okolo 15 000 km powymienialem 2 poduszki pod silnikiem,poduszke pod skrzynia biegow,wszystkie plyny i oleje ,tylne sprezyny ,samochod wyczyscilem wypolerowalem ( samochod stal ostatnie 4 lata nie ruszany na dworze) i jestem zadowolony i mysle ze bedzie tak dalej.
4,7
~Domin
Kombi 2.4 Diesel 79KM 58kW
Volvo 240
Jejku, kocham to auto bardziej niż jakiekolwiek inne, jeśli dostępność i portfel pozwolą mam zamiar jeździć dwusetkami do końca życia. Tylko chciałbym przesiąść się na benzyniaka, tęsknię za jakimikolwiek osiągami, a wiem, że żywotność będę miał tę samą jeśli nie lepszą. W razie wątpliwości pomocą służy forum volvo244.pl.