Ocena kierowcy - Volvo 240 Coupe

Wojtek, 18 lat temu
Silnik 2.4 Diesel 79KM 58kW
Rok produkcji 1991
Volvo 240 Coupe 2.4 Diesel 79KM 58kW 1987-1993 - Oceń swoje auto
Jest to duże, rodzinne auto. Bardzo komfortowe i bezpieczne, w końcu to Volvo! Zderzakiem sciąłem betonowy słupek i ku mojemu zaskoczeniu pozostawił jedynie rysy. Pancerne blachy, ognisaka rdzy jak już się pojawiają, rozwijają się powoli, nawet latami... Choć wnętrze przypomina dużego fiata (deska rozdzielcza, jak i fotele), ma swój urok. Mocno polecam, w końcu o tym, że jest to świetne auto może świadczyć fakt, iż było produkowane tyle lat bez większych zmian.
Silnik od VW LT, specyficzna praca 6-cio cylindrowca, na wyższych obrotach wydaje się, że zaraz ma się rozpaść ale to pozory. Nie oczekujmy osiągów auta spotrowego.
Bez zastrzeżeń. Bardzo krótka jedynka.
Jeździ się tym jak amerykańcem, po prostu przyjemnie pływa. Stworzony na trasy. Na dziurach nieprzyjemne odgłosy z układu kierowniczego. Wydajne wspomaganie.
Bardzo dobra, jak w szklarni.
Wszystnie elementy solidne i wydają się przemyślane, choć niektóre rozwiązania nietypowe(np. otwieranie drzwi). Przełączniki tam gdzie ich się spodziewamy.
Latem wentylacja wydajna, a po otwarciu okna nie ma nieprzyjemnych "przeciągów". Ogrzewanie bez zasytrzeżeń.
Mam 190 cm wzrostu i słuszną wagę, nie narzekam na brak miejsca za kierownicą. Jako pasażer nie jeździłem, nie pozwalam nikomu prowadzić mojego karawanu ;)
Przez zastosowanie jednostki napędowej innego producenta, do tego z auta dostawczego, wyciszenie zostawia wiele do życzenia. Mimo to nie ma co narzekać.
Jak ną tą pojemność, współczynnik oporu powietrza i masę, spalanie jest w rozsądne. Ciężko jest przekroczyć granicę 10 lirtrów. Przy ciągnięciu lawety z autem wzrasta do 15 litrów. Co do awaryjności.. mhh... co to ja ostatnio naprawiałem..? Dbać o silnik i nie ma problemów.
Tu płaci się za stan, nie za rocznik. Za ten model niekiedy trzeba zapłacić kilkanaście tysięcy.
Kiepskie plastiki, są strasznie kruche i twarde (kieszenie na drzwiach pękają).
Wada fabryczna: przewody elektryczne do tylnej klapy poprowadzone są w zawiasach, przez co się przecierają.
Volvo 240 Coupe