Ocena kierowcy - Volvo 340 Hatchback

asky45@wp.pl 27.02.2007, 17 lat temu
Rok produkcji 1985
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volvo 340 Hatchback 1.4 72KM 53kW 1983-1986 - Oceń swoje auto
Volvo 340 jest bardzo dobrym i przyjemnym autem dla jego właściela.Kupiłem go z przebiegiem 80000km w serwisie Volvo w Holandii w 1992r.Przejechałm prawie bezawaryjnie ponod 300tysięcy kilometrów i jak narazie będę nim jeżdził dalej
silnik renault jest niezawodny,prosty w obsłudze i naprawach jeżeli taka potrzeba by zaistniała.instalacja gazowa białoruska tylko mieszacz włoski 8l/100 w jeżdzie mieszanej,żadnych problemów lać paliwo i jechać.
skrzynia 4 przydałaby się 5.mogłem kupić za 300 stówki,ale nie chciało mi się przekładać.
doskonały
nic dodać,lusterka super są na spręzynach i nie daja się szmelcwagenom i jakimś tam audim.
syberia mu niestraszna,latem nieco gorzej
wiek robi swoje,uszczelki w dzwiach trzeba wymienić bo wiatr gwiżdze powyżej120/godz.
na benzynie w trasie 6,5l/100 przy spokojnej jeżdzie,gaz średnio 8l/100 w cyklu mieszanym
za niewielką cenę autko naprawdę nie do zdarcia.
wiek robi swoje,autko ma już 22 lata wozi mnie co dzień,ale czasem jakieś banalne problemy wyskakują.Jeżdę nim od 1992 roku,przywiozłem go osobiście z Holandii. mam instrukcję w języku polskim i nie daję w nim nikomu grzebać bo poprostu by mi autko popsuli,a poza tym by się na mnie obraziło.Wał napędowy pada tylko wtedy kiedy silnik nie jest w jednej osi ze skrzynią biegów,chodzi o pion.
poważniejszych usterek nie miałem.wracając do wału napędowego to w instukcji jest uwaga ze podczas montażu zwrócić należy uwagę na własciwe osiowe ustawienie silnika i skrzyni biegów,gdy poduszki pod silnikiem są zużyte lub nietypowe to osiwość nie jest zachowana i po jakimś czasie wielowypust w wale sie obrobi lub puści wulkanizacja.takie przypadki widywałem.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 72KM 53kW [l/100km]

7,3