Ocena kierowcy - Volvo 340 Sedan

jg, 21 lat temu
Rok produkcji 1987
Volvo 340 Sedan 1.4 68KM 50kW 1986-1988 - Oceń swoje auto
No caloksztalt to chyba 5. !5 letni samochod, ktory jezdzi rocznie 35kkm u mnie. Nigdy w trasie mnie nie zawiodl. Kazda awarie (np. przewodu hamulcowego, pompy paliwa czy altarnatora) sygnalizuje odpowiednio wczesniej. Bardzo trwaly, taki czolg. ;-)) Bardzo tanie czesci szczegolnie do tych z silnikami reanult czyli B14 i B17.
Elastycznosc OK. Najwieksza wada to nierowna praca na wolnych obrotach. Przenoszneie drgan na nadwozie.
Ja mam 4. Wygodna wajcha. Czasami przycina si ewsteczny. Na zimnym klopoty z 1 i redukcja z 3 na 2. Ale generalnie OK.
Super. Idealne wywazenie. Bardzo dobre trzymanie sie drogi. Dobry na zakretach. Nawet twardawy. Jak na rok konstrukcji rewelacja. Tylna os De Dion jak w Porsche!!!!
Bardzo dobra. Bez zarzutu.
Wszystko dobrze rozmieszczone. Bardzo wygodne i dobrze trzymajace siedzenia. W hatchbacku tylne siedzenia sie klada i duze przedmioty latwo przewozic.
Ogrzewanie bardzo dobrze na 5 zima. bardzo szybko sie nagrzewa i szybko rozmraza przednia szybe i szybko odparowuje. Gorzej latem. NBiestety z niektorych kratek dmucha letnim albo cieplym powietrzem nawet przy ustawieniu na zimno.
BArdzo duzo miejsca z przodu. Tyln akanapa troche mniej wygodna. Zbyt wysoko umieszczone z tylu siedziska.
Powyzej 100km/h za glosno. Slychac nie tyle silnik co bardzo duze szumy powietrza.
miasto latem 9, zima nawet do 11,9 (przy -25). Trasa lato 6,5 zima 9. Ceny czesci bardzo tanie!!!
Za male pieniadze samochod do jazdy. Tylko trzeba go pokochac i dbac o niego.
Jak na 15 letnie auto to spokojnie mozna napisac ze 5 i doskonale.
Przy 200kkm to juz cos trzeba robic. Najwieksza wada to ataki rudej. Musialem wymienc: tylny przewod hamulcowy elastyczny, poduszki pod silnikiem, zrobic alternator, duze klopoty z gaznikiem. Czesto trzeba regulowac i czyscic. Ale przy 200kkm to nie jest cos strasznego. UWAGA!!!! Sprzeglo, amory przod i tyl ni eywmieniane od nowosci i maj po okolo 65-70 % sprawnosci!!!!!! No ale to Volvo w koncu.
Volvo 340 Sedan