Ocena kierowcy - Volvo 340 Sedan

340 DL Bydgoszcz klain@o2.pl, 18 lat temu
Rok produkcji 1986
Volvo 340 Sedan 1.4 71KM 52kW 1983-1986 - Oceń swoje auto
Jako pierwszy samochód jest naprawdę SUPER!!! Obiektywnie jest tylko trochę lepszy od chodzenia na piechotę i nie da się w nim zmoknąć. To ile trzeba będzie przy nim zrobić zależy od poprzednich właścicieli.
Ferrari to to nie jest... ale nie jest też beznadziejnie, do miasta w zupełności wystarczy, a nawet poza nim nie jest źle.
Mam tylko 4 biegi (jednak za mało) i czasami chciałoby się wrzucić 5...
Świetne rozłożenie (silnik z przodu, napęd na tył) - jak ktoś lubi jazdę poślizgami - polecam. Zimą spokojnie podjechałem pod zaśnieżoną górkę z której wcześniej stoczył się maluch:)
Dobra
Niezła. Bardzo pakowny bagażnik.
Zimą super - dosyć szybko się nagrzewa. Latem trochę gorzej, bo powietrze, które wylatuje nie jest zimne:(
W miarę ok. Fotele z przodu z dużym zakresem regulacji (u mnie była regulacja podparcia lędźwiowego. Była bo pokrętła komuś bardzo się spodobały i nie ma) Z tyłu pasy tylko dla 2 osób:(
Mercedes to to nie jest...
Zużycie jest do przeżycia (ok. 9 w mieście). Napraw w tym samochodzie zdarza się dużo a tanie nie są.
Za tę cenę nie dostanie się nic lepszego. Z drugiej strony, trudno go będzie sprzedać, chyba tylko na części albo na złom...
Zepsuł mi się zamek od bagażnika i nie mam pojęcia jak to naprawić (ślusarz mówił coś o szrocie...). Poza tym wymiana uszczelki gaźnika.
Za poważną usterkę uważam awarię wałka sprzęgłowego i wału napędowego (poprzedni właściciel też go wymieniał)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 71KM 52kW [l/100km]

8,7