Ocena kierowcy - Volvo 440

VOL, 19 lat temu
Rok produkcji 1996
Volvo 440 1.8 90KM 66kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
4 z dużym + , no może z trochę mniejszym, a to za francuską tendencję do permanentnego włączania sie wiatraka w mieście nawet zimą...
90 koni z dość sporym nisko położonym momentem (140 Nm przy 2500 obr/min) to niezła kombinacja do lekkiego nadwozia. Nie męczy i pozwala normalnie pojeździć.
4-ro biegowy automat - bardzo kulturalna konstrukcja ZF´a.
Stworzony do szybkiej jazdy po zakrętach, nawet w pełni seryjny daje dużą radość i zostawia spory margines bezpieczeństwa.
Szybko się robi cieplutko...
Cóż, w mieście (W-wa) w korkach pali, bo musi - ca 12l/100km, ale w trasie jest OK
To moje 2 - gie Volvo , 13 lat temu miałem 360 GLT 2.0i , które też miało 8 lat i też było przeze mnie sprowadzone z zagranicy od pierwszego właściciela - nic przez ponad rok z nim się nie działo (35 000 km) oprócz normalnych wymian eksploatacyjnych. 440 jest naprawdę OK - za te pieniądze nic lepszego bym nie znalazł.
trzeszczące plastiki, ale już prawie zwalczyłem wszystkie odgłosy - został tylko jakiś świerszcz w okolicach bagażnika..... a i wymieniłem amortyzator drgań silnika (stuki - puki spod maski przy ostrym ruszaniu)...
tfu, tfu... nic poważnego się jak dotychczas nie stało... ale samochód ma tylko 110 000 km- oryginalne!, więc to chyba nic dziwnego

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

9,5