Ocena kierowcy - Volvo 460

hefes@interia.pl, 19 lat temu
Rok produkcji 1993
Volvo 460 1.8 90KM 66kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Ogólnie samochód bardzo dobry dla ludzi lubiących wygodę i sportowe ambicje
Gdy jest zimny chodzi jakby chciał a nie mógł;) Gaśnie, chodzi nierówno i rzuca samochodem. Ogólnie dynamika doskonała. Na światłach przydaje się precyzyjne lusterko wsteczne (żeby było dobrze widać Ople, Passaty,itp.):))))))))
Nie wiem jak w innych modelach ale u mnie kiepściutko:( Biegi haczą, trudno jest płynnie zmienić bieg
Na zakrętach trzyma b.dobrze. Nadwozie prawie się nie wychyla. Na drodze raczej trzyma się pewnie chociaż czasem coś mu odjeżdża
Widoczność b.dobra. W przód, po bokach elegancko. Z tyłem już trochę gorzej chocaż też dobrze. Tylna szyba szybko się brudzi (jest dosyć pionowa)
W porządku, bez zastrzeżeń
Ogrzewanie jest mocnym atutem tego autka. Szybko się nagrzewa nawet w zimie przy ok. -10 stopni C. Klimatyzacji jeszcze nie zdążyłem sprawdzić ale słyszałem, że idzie znieść:))
Co do przestronności bez większych zastrzeżeń, powiem nawet, że miejsca jest całkiem sporo. Z tyłu 3 osoby spoko:)(
Tutaj nie najlepiej. Przy 120 jest dosyć głośno, a naawet b.głośno (chociaż to mi się w sumie podoba):)))))))))))))
Mówiąc szczerze idealne spalanie. Mam założony LPG, nie chodzi na gazie (ponoć membrana do wymiany), ale jakoś mi się nie śpieszy z wymianą bo 7/100 przy tej mocy, osiągach i pojemności to chyba nieźle
Auto laczy w sobie wygode mercedesa, sportowa zylke alfyi rodzinna przestronnosc forda! Egzemplarz z lat 93-95 z niewielkim przebiegiem- do 200 000km, od szanujacego auta wlasciciela; to propozycja nie do odrzucenia!!!!!! POLECAM!
Niby ogólnie nie zawodzi ale rażą drobiazgi. Łamiące się klamki wewnętrzne, trzeszcząca tapicerka, wyłamywanie się drzwiczek schowka to raczej standard przy ok. 200 tys. przebiegu
Uznaję jedną zasadę: gdy samochód był w dobrych rękach, nawet z dużym przebiegiem, ale po wymianach eksploatacyjnych naprawdę nie znam na rynku lepszego samochodu w tej kategorii cenowej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

Volvo 460