Ocena kierowcy - Volvo 460

ukasch, 16 lat temu
Rok produkcji 1994
Volvo 460 1.8 90KM 66kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wygoda.
Bardzo dobre autko. Moje zostało ściągnięte z Niemiec, od razu założyłem LPG i śmigam bez problemów. Jedyne co mi przeszkadza to głośny silnik z palety Renault.
Dosyć głośny. Razem ze skrzynią jest to najgorsza rzecz w aucie. Silnik niewysilony, dość elastyczny. Ładnie idzie od dołu i nie ma go co kręcić, bo poprostu jedzie.
Mogła by być bardziej precyzyjna i cichsza (lekko słychać, ale może to tylko przypadłość mojego egzemplarza)
Bardzo wygodny. Dobrze wybiera dziury. Jest miękki, więc nie można zbytnio poszaleć, ale to auto nie do tego przeznaczone.
Ogólnie OK. Lekkie problemy z cofaniem
VOLVO; i wszystko jasne :)
Przydałaby się klima, ale nie jest tragicznie, W zimie dobrze grzeje, choć trzeba przejechać 5 km żeby zaczęło lecieć ciepełko, ale być może to wina LPG.
To nie limuzyna klasy wyższej więc nie ma rewelacji. 4 osoby podróżują wygodnie, nawet bardzo, gdy dosiądzie się 5-ta jest gorzej. Jak na tą klasę auta 5.
Silnik, silnik i jeszcze raz silnik, poza tym OK.
Trasa LPG (spokojna jazda do 100 km/h=8,4) średnio 9-9,5, miasto 11. Na benzynie nie mierzyłem.
Nic.
Materiały eksploatacyjne na bieżąco i nie ma problemów. Troche słychać zawieszenie, ale na zaszych drogach to normalne :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

9,3