Ocena kierowcy - Volvo 460

Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Volvo 460 1.9 TD 90KM 66kW 1994-1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : Rdza pojawiająca sie na tylnych nadkolach
Wygodne, przestronne, ekonomiczne ładne auto jestem bardzo zadowolony
Zimny silnik klepie ale po minucie jest ok, zrywny i dynamiczny, nie spodziewałem sie tego po dieslu
Niestety w mojej vołovinie 1 i wsteczny wymaga troszke wprawy ale jeśli chodzi o reszte to OK
Po wymianie amortyzatorów i sprężyn z przodu zniknął efekt "pływania" tył mógłby być troszkę mniej sztywny, auto znakomicie trzyma sie drogi, przy ostrym skręcie prędzej pasażerowie z tyłu sie pozamieniają miejscami niż wpadniemy w poślizg
Lusterka likwidujące martwy punkt i niski przód dają znakomite efekty
Podłokietnik mógłby być troszkę wyżej, w tym położeniu nie spełnia swojej funkcji a jest tylko schowkiem na okulary, kierowca przy wsiadaniu też musi sie troszeczke wygiąć (stąd przetarte siedzenie)
Posiadam wersje z szyberdachem więc latem da się przeżyć zimą lepiej żeby sobie postał z 2 min przed wyjazdem wtedy jest już przyzwoicie
jeśli z przodu nie będziemy się rozkładać to pasażerowie z tyłu będą mieli swobodę
czasami coś zacznie trzeszczeć w desce rozdzielczej
Spalanie w przedziale 5-7 litrów to całkiem dobry wynik zwłaszcza, że człowiek młody (heh) i czasami trzeba (chce się) przycisnąć
za takie pieniądze mógłbym wtedy kupić golfa II z jakimś 1,6 w benzynie z 1990 r. o wyposażeniu rodem z malucha, albo mazde 323 podobną do w/w golfa a tu proszę ładne ekonomiczne autko z ciekawym wyposażeniem
Żarówki w desce rozdzielczej to chyba norma tylko powiedzcie mi co to za światełko w zamku kierowcy pali sie po umyciu samochodu ??
odpukać w niemalowane nie zdarzyło mi sie nic poważnego i niech tak będzie

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]

Volvo 460