Ocena kierowcy - Volvo 460

MarcinGW, 14 lat temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Volvo 460 1.9 TD 90KM 66kW 1994-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : nie widzialem lepszego silnika, a mialem juz bmw e36 1,8 tds, Peugeot 405 1,6 i, mondeo 1,8 16v, B4 1,9 TD. To jest przyspieszenie plus mala kasa na paliwo.
Rewelacyjne przyspieszenie. Może trochę głośny, ale to diesel. 90 km to lekkie zakłamanie, bo mam wrażenie, że jest ok 110. Wlepia w siedzenie. Dla mnie rewelacja. Nie ma problemu z wyprzedzaniem. Silnik od Renault :)to też było dla mnie zaskoczeniem. ale z alternatorem itp nie ma problemu. także skrzynię można dorzucić z renaulta, także rewelacja!!!!.Doskonaly moment obrotowy na starcie.
Skrzynia ok. Trochę za długa wajha.Trzeba sie przyzwyczaić. Z biegami nie ma problemu. Wsteczny Ok!
Troche buja przy szybkeij jeździe i szybkiej zmianie pasa. Koła mogły by być szerzej rozstawione, bądź trochę większe. Proponuję małe dystanse, albo rozmiar 15\' i będzie grało. Całkiem miękki.
Widoczność średnia. Lusterka niezaduże. wszystkie mankamenty nadrabia rewelacyjny silnik TD
Tu słabiej. W zasadzie przyciski i cała reszta jest na miejscu, łatwy dostęp, ale jakoś tak ciasno się to wydaje, niemniej nie możnaraczej pomylic czegoś. ogólnie poprawnie. silnik rewelacja!!:)
Nie ma problemów. Sprawuje sie ok. nic dodac, nic ująć
minus. na początku było ok. ale po czasie widać mankamenty. niskie podwozie zmusza do gimnastyki przy wsiadaniu.
To jest diesel. Musi mruczeć:)
do 6 l na mieście mówi samo za siebie. Przy normalnej jeździe + czasem cegła na pedał. Trasa prawie za darmo. do 5,5 na 100. Wskazówka nie chce prawie się ruszać. Silnik rewelacja. Super stosunek spalanie do mocy. Moje e36 1,8 tds sie chowa pod tym wzgledem.
Nie znajdzie sie takiego drugiego auta, co tak mile zaskoczy. Silnik 1,9 TD jest rewelacja i zastpi wszystkie minusy tego auta.Slyszalem nawet, ze komus sie z zewnatrz nipodoba, ale za nic nie wsiadzie do innego. do 6 l/100 km i moc, ze wkleja w siedzenie potrafi zauroczyc :)polecam goraco!!!!!!!!
Poza naprawami eksploatayjnymi, tzn wszystkie pierdolki jak na auto z 94 r. to nie ma wiekszych problemow, z naprawa i z czesciami tez - w koncu to silnik renault. Po malym defekcie skrzyni nie oplacalo sie grzebac, tylko wzilame z renault.
naprawy zwiazane zeksploatacja auta i z wiekiem nie sa powazne!!!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]

5,4