Ocena kierowcy - Volvo 480

Silnik 1.7 Turbo 120KM 88kW
Rok produkcji 1988
Volvo 480 1.7 Turbo 120KM 88kW 1987-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : konkretne zaskoczenie
Mój egzemplarz wymaga jeszcze odrobiny pracy, ale już teraz mogę powiedzieć, że jak na 23 letnie auto ten silnik jest wręcz zachwycający;) Turbina mimo małego ciśnienia (o,3 bara) daje radę, auto świetnie się wkręca na wyższe obroty. Jedynym minusem spalanie które jak na razie w okolicach 12-13 litrów( przy dynamicznej jeździe) nie jest może zadowalającym wynikiem, ale liczę jeszcze na jego nieznaczny spadek po wymianie nieszczelnego wydechu środkowego.
Jak na razie nie zachwyciła mnie jeszcze niczym szczególnym, przełożenia powinny być krótsze, dosyć nieprecyzyjna, możliwe, że jest to spowodowane zużytym łożyskiem wybieraka skrzyni biegów, sie okaże jeszcze;)
Rewelacyjnie precyzyjne jak na tak stare auto i do tego Volvo, od razu czuć, że Lotus maczał w tym palce
Poprawna
Jak na Youngtimera przystało, bez szału, ale ze stylem;D
Nagrzewnica montowana seryjnie jest niesamowicie wydaja, w ciągu kilku min w aucie robi się naprawdę gorąco nawet przy niższych temp na zewnątrz, masa nawiewów z tym na jajka pasażera z przodu na czele;D
W środku jest bardzo dużo miejsca, z tyłu podobnie, choć nikogo tam wozić nie planuje, Na zewnątrz auto sprawia miejsce o wiele mniej przestronnego.
nie stwierdziłem;D

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.7 Turbo 120KM 88kW [l/100km]