Ocena kierowcy - Volvo 850 Kombi

adam. adbaran@wp.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 1995
Volvo 850 Kombi 2.0 143KM 105kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Inne : Kompletny brak korozji. Dostojna cisza podczas jazdy.
Super autko dla osób ceniących sobie komfort bezpieczeństwo i praktyczność. Dla oszczędnych i cierpiących na widok cen benzyny w tym kraju nie polecam.
Zbyt słaby jak na auto o wadze 1495 kg! Kultura pracy na 5, niestety zeby szybko przyspieszać należy wysoko kręcić obrotami. Pracuje równo i cicho. Wysokie obroty są tylko muzyką dla ucha. Jeśli chodzi o mnie to najchętniej utrzymywałbym obroty w zakresie 5 tys, ale nie jest to zbyt ekonomiczne.
Biegi wchodzą bez zarzutów, chociaż na zimno wyczuwalne są opory na 2 i 3 biegu.
Sztywny i pewny na zakrętach. Perfekcja prowadzenia.
Do tyłu troszkę gorzej ale do przodu idealnie.
Żadnych uwag, może z wyjątkiem kilku przycisków które nie są a mogłyby mieć podświetlenie.
Szwecja, idealnie żadnych parujących szyb.
Super duże i praktyczne autko.
Cicho do prędkości obrotowej silnika w granicach 4 tys. obr/min. Naprawdę wysoki komfort jazdy i te 6 głośników!!
Tu znacznie gorzej.Miasto można objeździc ze średnim spalaniem 9,5 l ( moja żona potrafi 8.5) ale ja nie potrafie i wychodzi 11-12l, trasa 7.5 do 9l w zakresie prędkosci od 100-130 km/h. Niestety waga robi swoje, ale i tak wychodzi super jak sie porówna do lanosa.
Super.W tej cenie można sobie kupić jakiegoś "japończyka" albo "niemca" ale ja już te auta przerabiałem i pomimo że były bezawaryjne(poza częściami eksploatacyjnymi) na razie zostaje przy volvo. Następny będzie 850 TDI.!!!! Nie widzę sensu przepłacać za inne marki, bo dla mnie auto ma pewnie jeździc a nie słuzyc jako model pokazowy dla sąsiadów. Zresztą w kwestii gustu sie nie dyskutuje.
mam do wymiany po poprzednim właścicielu poduszkę górna amortyzatora przedniego, nie działa podgrzewanie foteli. reszta ok.
Jak na razie żadnych.Odpukać!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 143KM 105kW [l/100km]

9,6