Ocena kierowcy - Volvo 850 Kombi

Silnik 2.0 20V Turbo 210KM 154kW
Rok produkcji 1994
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volvo 850 Kombi 2.0 20V Turbo 210KM 154kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
dobrze z plusem. strasznie lubię to auto. można zmieścić pół mieszkania jadąc na wakacje i jeszcze cieszyć się jazdą.
doskonale jeśli utrzymywany w doskonałym stanie, co już nie jest takie proste i tanie
manualna, działa wciąż doskonale, precyzyjna, wszystko wchodzi szybko i łatwo.
ogólnie dobrze, ale dość dużo trzeba inwestować w zawieszenie żeby to jakoś działało, łatwo się rozwala na naszych drogach. prowadzenie OK, na oponach 205 lekko narowisty w koleinach, ale to chyba normalne przy tej szerokości.
kombi - wszystko widać bo jest prostokątny, tył się kończy tak jak szyba + 10 cm, przód tam gdzie maska + 10 cm itp.
doskonale. wszystko idealnie pod ręką poza przyskiem do awaryjnych (schowany za kierownicą). siedzenia b. wygodne
zimą bez zastrzeżeń, latem trochę ciężko schłodzić tył (masa powietrza w kombi i dużo szyb).
dopiero od 4500 obrotów lub powyżej 140 / h słychać cokolwiek. świetnie. lepiej jak dotąd miałem tylko w SAABie 9-5.
pali raczej dość sporo, chociaż nie narzekam bo coś za coś. ponad 200 koni trzeba jakoś napoić. części - nie jest wcale tak tragicznie, bo są zamienniki - ceny w ASO to trochę horror.
dobrze z plusem. koszt utrzymania duży ale radość z jazdy wielka.
jak na 13 lat nie jest chyba źle - troichę problemów z dmuchawą nawiewu, przełącznikami szyb i grzaniem foteli. ogólnie nie mam większych zastrzeżeń
daję przeciętnie, bo do końca nie wiem. mam 211 tysięcy przebiegu (więc trochę jest) i właśnie remont kapitalny silnika (na własne życzenie, jeszcze jeździł i to całkiem nieźle, ale lubię mieć 100% sprawne), wcześniej regeneracja turbiny przy 195, regeneracja maglownicy przy 205, sprzęgło komplet przy 135 tysiącach, w międzyczasie wahacze, przeguby.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 20V Turbo 210KM 154kW [l/100km]

10,6