Ocena kierowcy - Volvo 850 Kombi

pimpsson, 13 lat temu
Silnik 2.5 20V 170KM 125kW
Rok produkcji 1994
Volvo 850 Kombi 2.5 20V 170KM 125kW 1992-1997 - Oceń swoje auto
300tys ale test w stacji diagnostycznej wykazał że przepala 100% paliwa! Zero problemów z odpalaniem! Przy zimnym silniku styka coś przy zaworkach ale to kwestia uregulowania przy okazji naprawy czegoś innego. Dotąd jeździłem dieslami i boli 220Nm przy 170 konikach ale zdążyłem się przyzwyczaić. Do 3 tys nie wiele się dzieje ale gdy przekroczy tą granicę w jeździe po mieście zaczyna się zabawa, chociaż żal mi go tak wysilać :) W trasie nie trzeba się bać wyprzedzania i przy lekko wciśniętym pedale gazu wręcz odpływa do prędkości 140 150 160 (oczywiście na autostradzie). Z tego co słyszałem te silniki są niezwykle niezawodne ale jak ktoś jest niewyżyty niech sobie da spokój...
W moim przypadku delikatnie szarpie dwójka w porównaniu do reszty przełożeń. Poza tym gdy trzeba dynamiczniej wyprzedzić w trasie trzeba zejść z piatki do trójki. Ogółem nie narzekam i nie mam żadnych większych problemów.
Troszeczkę czuć nierówności i zawieszenie jest nieco twarde ale przy prędkościach 130kmh w górę ZERO ZASTRZEŻEŃ (Felgi R16 205/50)
Poprostu idealna
Miałem styczność z około 10 samochodami i w moim wszystko wypada najlepiej.
Mam klimatyzację dwustrefową i jeśli chodzi o samą klimatyzację żadnych zastrzeżeń jak na ten rocznik, natomiast z dwustrefowością bywa róznie gdy różnica temperatur (lewa/prawa) jest większa niż 7stopni, ale w końcu to rok 94 :) Ogrzewanie działa idealnie i tak jak napisał inny posiadacz - wystarczy przejechać 2km i mamy to czego chieliśmy.
Bezbłędnie!
Na wolnych obrotach bardzo cichutko aż można rozmawiać bardzo cichym szeptem, w czasie postoju głośność muzyki robię na 1 w skali 50 i i tak doskonale słyszę. Dźwięk rozpędzania silnika bardzo miły dla ucha i na pewno spodoba się zapaleńcom benzynki :)
Pali nie mało ale to w końcu 2.4 benzyna i wiem co kupowałem. Co mnie zdziwiło to spalanie przy wyższych prędkościach - gdy do 110kmh mieści się w 8.0 to przy stałej jeździe 130/140kmh komputer pokazuje mi 8.5. Koszty napraw niestety dają po kieszeni (rozrząd 800PLN) ale to w końcu Volvo!
Kupiłem za śmieszne pieniądze z wyposażeniem którego nie ma wiele nowoczesnych samochodów. Na nic nie narzekam!
Jak na 15000km na razie nic. wiem że lubi sie psuć tempomat, nie działa też u mnie czujnik deszczu :(
Guma od amorka ale to moze zdażyć sie kazdemu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 20V 170KM 125kW [l/100km]

9,7