Ocena kierowcy - Volvo 850 Kombi

Silnik 2.5 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 1996
Volvo 850 Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW 1995-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Ale to Audi :)
Inne : Padła maglownica. Zarówno w tym jak i starszym modelu jakoś pechowo wspomaganie kierownicy wymagało regeneracji co jest kosztowne (ok.1000 zł) i nie jest to już taki sam komfort
Zawieszenie : Siadają sprężyny. Padł jeden amortyzator
Układ hamulcowy : Problemy z abs\'em i hamulcem ręcznym.
To chyba najlepszy element w tym aucie. (No ale to nie silnik Volvo.)
Trochę krótka dwójka, i jakby brakowało szóstki, ale to zapewne subiektywne odczucie.
Założyłem minimalnie wyższe opony, ale i przy standardowych auto nie trzyma się zakrętów (zarzuca mocno tył już przy 90km/h) i wyrzuca z foteli.
Jak to w starszych Volviakach do około głowy chociaż w 240 było lepiej.
Dla wysokich trochę daleko do dźwigni biegów.
Od początku nie działa dobrze regulacja temperatury. Klimatyzacja rozszczelniła się zupełnie po około roku i teraz nie działa (koszty na prawy są nieopłacalne). Teraz nawiewy działają jak chcą. Zimą problemy z nawiewem na szybą przednią i z nagrzaniem wnętrza do komfortowej temperatury. Przy 20-30 stopniowych mrozach w ogóle nie można nagrzać wnętrza. Oj nie było tego problemu w 25-letniej już 240-tce.
Po regeneracji maglownicy słychać bardziej silnik. Może to inna przyczyna.
Najlepsze efekty spalania osiągałem w górach i podczas dynamicznej jazdy z hamowaniem silnikiem (ten silnik chyba nic nie spala przy hamowaniu?). Przypomnę, że silnik ma już blisko pół bańki, ja robię jakieś 30000 rocznie, a oleju między zmianami nie miałem potrzeby dolewać. W zasadzie wymieniam olej, napełniam bak i nie myślę o samochodzie. Części raczej drogie i nie zawsze są zamienniki (np. jedna z trzech poduszek pod silnik padła - koszt części 475zł + wymiana), ale na szczęście awarii prawie niema.
Silnik wycieraczki tylnej padł. Czujnik abs\'u prawy przód padł - nowy jakieś kosmiczne pieniądze, a jeszcze nie trafiłem na używany. Olać abs! ogranicznik w drzwiach jeden padł (100zł + wymiana), ale teraz i części robią widocznie w Chinach bo już go słychać.
Zregenerowane wspomaganie nie napawa optymizmem na jego długowieczność. Sprężyny z tyłu już siadają i siadł jeden amortyzator.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 140KM 103kW [l/100km]

8,8