Ocena kierowcy - Volvo 850 Kombi

tommator, 17 lat temu
Silnik 2.5 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 1996
Volvo 850 Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW 1995-1997 - Oceń swoje auto
otrzebujesz dużego, wygoniego i sprawiającego radość auta dla rodziny - BIERZ VOLVO 850 !!!!! szczerze polecam i zachęcam !!!
znakomity silnik, pomimo sporego przebiegu (faktycznie ma 100tys więcej) chodzi idealnie. Bardzo "dieslowski" na zimno i wolnych obrotach a potem jak benzyniak. Przyspieszenie znakomite, elastyczność wzorowa. Nie jest to wyścigówka (duża masa) ale powyżej 2tys obr wbija w fotel.
najmniejszych uwag
twardy, nie buja (pies i dziecko nie chorują) na zakrętach dobrze trzyma nawet przy dużych prędkościach. Nic nie stuka i nie puka.
jak w akwarium, pełny ogląd sytuacji, łatwo wyczuć "końcówki" samochodu
wszystko na swoim miejscu i w zasięgu ręki, podłokietnik, fotele z pełną regulacją (także lędźwiową kierowcy i pasażera !) b. komfortowo, można przejechać 1000km bez bólu pleców i drętwienia nóg. Jedyne mankamenty to: włącznik halogenów w dziwnym miejscu, brak płynnej regulacji prędkości wycieraczek, w moim modelu brak elektr regulacji świateł.
niestety uszkodziłem chłodnicę klimy i całe lato nie działała. Na szczęści wentylacja jest b. wydajna i dało się jakoś wytrzymać - wentylator na 3-4 biegu b. głośny
salonka !!!!! miałem juz różne kombi ale to.....autobus. Ostatnio udało mi się zmieścić 6 osobową rodzinę, dużego psa i bagaze dla wszystkich i nikt nie nazekał na brak komfortu
zimny silnik i na wolnych obrotach klekocze, potem cichnie zupełnie - jak w benzyniaku. Przy szybkości 120-140 słychać tylko szumy powietrza (SZUMY! )- bo to kanciaste bydlę :-)
B. oszczędny diesel jak na taka pojemność, gabaryt i masę. poruszam się głównie na trasie (120-140km/h) i w mieście (ok 30%) nie mogę wydusić więcej niż 6.7 i mniej niż 6.1 l/100km. Na pełnym baku OK 1000km
dałem w sumie z opłatami prawie 19,5tys ale trafiłem w b. zadbany egzemplaż no i TDI :-)))) i dał bym tyle jeszzce raz ! TYLKO te ceny części :-( za to b. dostępne)
trzeszczy tylna klapa (plastiki - mocowanie osłony) ale tak mają podobno wszystkie 850kombi, pozatym nic nie szwankuje.
kupiłem zadbany egzemplaż, regularnie serwisowany więc nic nie szwankuje, nie stuka, puka itp. Serwisant twierdzi, że na tym silniku zrobię spokojnie 500tys a może i 800tys km. Jedyne to przy wymianie komplatnego rozrządu (uwaga komplet z pompą wody i wymiana to 1300-1500pln !) musiałem zmienić rozwulkanizowane kołopasowe (600pln :-((()

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 140KM 103kW [l/100km]

6,2