Lista ocen Volvo 850 Sedan (76) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 100 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartolomeo
Sedan 2.5 20V 170KM 125kW
Tutaj postaram się opisać wszystkie typowe usterki dla tego modelu. 1. Trzeszcząca deska. No cóż tutaj się nie postarali i materiały użyte do mocowania deski są średnie. Żeby wyeliminować tą bolączkę niestety ale trzeba ściągnąć całą deskę rozdzielczą i poprawić mocowania kokpitu (4 śruby od ściany grodziowej). Zabawy jest na cały dzień albo dwa. Ale da się zrobić pod domem z podstawowym zestawem kluczy. 2. Nagrzewnica. No niestety ale to...
~bobo724
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
powiem szczerze że jedyny problem jaki miałem to wymiana wężyków od naczynia wyrównawczego układu chłodzącego tak to wachacz i simerbloki to wszystko. jedynie poza tym co robie to wlewam paliwo płyn do spryskiwaczy i jeżdże na myjnie. I tak od przeglądu do przeglądu nic poza tym. wszystko jest wymienine na przeglądych po za tym żadnych dodatkowych wizyt w warsztacie.
~mercedes190d@o2.pl
Sedan 2.5 20V 170KM 125kW
Nagrzewnica zrobiła "puf"i się płyn chłodniczy wylał do kabiny.Obeszło się bez rozbierania całej dechy.Szyberdach otwiera się do połowy,żeby łaskawie schował się cały trzeba mu pomóc ręką.W okolicy brak magika od tych spraw.Poprawka-szyber sam się naprawił.Musiało coś się dostać do prowadnicy, ale teraz jest ok.
~marian_j
Sedan 2.3 T5 225KM 165kW
regularne klopoty z klimatyzacja, regularne naprawy zawieszenia i ukladu kierowniczego, podatna na awarie pompa wspomagania ukladu kier. bardzo kosztowny w naprawie lacznik elastyczny ukladu wydechowego z kolektorem wydechowym silnika. wymiany czujnikow dla abs´u i skrzyni biegow.
~dedal1@interia.pl
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
Silnik nie do zdarcia... zawieszenie zużywa się jak w każdym innym samochodzie... choć wymieniając części na (czasem drogie) oryginalne można zapewnić sobie spokojną głowę na jakieś 150 (może więcej) tys km....
~Marcel
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
Po 315000km posypał się napinacz pompy. Zimą miałem problemy z odpalaniem - okazało się że świece nie były wymieniane NIGDY. Co prawda auto jeździło w hiszpanii, ale 300000 bezobsługowej jazdy dobrze świadczy o niezawodności
~et
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
Problemy z pompą wtryskową, a właściwie z nastawnikiem. Naprawa klimy, kosztowała mnie sporo, chciałem zaoszczędzić na robociźnie i szukałem tańszego mechanika - bład !!! ten samochód nie znosi partaczy !!!
~mac03
Sedan 2.0 20V Turbo 210KM 154kW
Poza drogą wymianą sprzęgła, które już swoje kilometry zrobiło, auto nie naraziło mnie na żadne większe wydatki :) Na siłę można się jeszcze doczepić do nawiewu - irytuje hałaśliwa dmuchawa.
~biały człowiek
Sedan 2.0 10V 126KM 93kW
przyprowadziłem go sobie z Niemiec 3 m-ce temu i jak narazie musiałem wymienić tylne uszczelnienie wału korbowego, a w najbliższym czasie czeka mnie wymiana wyżej wymienionego łożyska.
~Maciek, Jaworzno
Sedan 2.5 20V 170KM 125kW
Silnik w pelni niezawodny. Fatalna skrzynia automat. Cholernie drogie w naprawie zawieszenie. Po 200.000 prawie caly przod z przekladnia kierownicza do wymiany. Rdzewieje zle zabezpieczony parownik klimy.
Volvo 850 Sedan