Ocena kierowcy - Volvo 850 Sedan

Olek, 19 lat temu
Silnik 2.5 10V 140KM 103kW
Rok produkcji 1993
Volvo 850 Sedan 2.5 10V 140KM 103kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Zazwyczaj jeżdżę w miarę spokojnie , ale przy wyprzedzaniu na naszych dziurawych , wąskich i krętych drogach oczekuję od auta szybkiego działania . Auto nie daje pod tym względem powodów do narzekań , lecz jego 170 KM nie powalają na kolana. Bardzo dobre przyśpieszenia na trzecim biegu - do 100 - 120 km/h , na czwórce i piątce tylko przeciętnie , w niższym zakresie obrotów wręcz ospale .
Biegi zmienia się dość płynnie , pewnie , Jedynie do wbijania trójki nalezy się nieco przyzwyczaić - trochę haczy .
Volvo 850 to limuzyna i na drodze zachowuje sie jak na limuzynę przystało . Dostojnie pływa po naszych koleinach , nie wychyla się w zakrętach , dobrze wybiera nierówności , prowadzi się naprawdę pewnie .
Brak uwag. Jedyne czego z tego auta nie widać to jego wielkie zderzaki , które w zatłoczonych miejscach mogą zostawić sowje logo na cienkoblachych sąsiadach .
Wszystko jest na swoim miejcu , jedynie max.wysokie ustawienie kierownicy wydaje mi się i tak za niskie.
Nie użytkowaem co prawda jeszcze tego samochodu podczs porządnych mrozów , ale dotychczas brak jakichkolwiek powodów do stwierdzenia że może być inaczej niż bardzo dobrze .
Rewelacja .
Coś pod maska jednak słychać , to nie japończyk . Przy większych prędkościach relatywnie mały wzrost głośności.
Spalanie na trasie - oczywiście przy spokojnej jeżdzie , prędkościach do 120 km/h - wynosi ok. 8-9 litrów , przy większych podnosi sie do 10 . Przeglądy robię w ASO ale po dotarczeniu własnych częsci - markowych zamienników . których jest stosunkowo dużo na rynku. Wówczas koszty nie są wcale wysokie ( pod warunkiem , że naprawy nie będą dotyczyć silnika ceny robocizny w ASO wcale nie odbiegają znacznie od innych warsztatów )
Kawał solidnego auta za rozsądne pieniądze .
Podczs nagrzewanie się całkiem zimnego samochodu słychać przez kilka minut stukot hydraulicznych popychaczy, bieże ok o,5 l litra oleju na 1000 km, wystapił problem ze sterowaniem elektrycznym szyb, wymieniłem górną poduszkę silnika , mimo to szarpie przy zmianie biegów, czasami poskrzypuje na nierównościach, głośna praca rozrządu .
Mam auto od niespełna roku - w tym czasie nie miałem żadnych poważnych problemów
Volvo 850 Sedan