Ocena kierowcy - Volvo 850 Sedan

kierowca 850.......meilo: ---69---@tenbit.pl, 19 lat temu
Silnik 2.5 10V 144KM 106kW
Rok produkcji 1996
Volvo 850 Sedan 2.5 10V 144KM 106kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Z całą odpowiedzialnością stawiam pełną mocną "czwórkę" i wszystkim polecam ten samochód nawet jak ma przejechane grubo ponad 200 tys.
Jak na tak ciężki samochód i tylko 144 koni to naprawdę więcej niż przyzwoicie. Jednak aby osiągnąć ten poziom to trzeba naprawdę wysoko go kręcić.
Co tu opisywać. Wchodzą bez problemów, nie szarpie, nie zgrzyta, doskonałe przełożenia.
Bez żadnych zarzutów. Może nie doskonała ale z całą pewnością poprawny. Jedynie trzeba pamiętać aby podzespoły zakładać dobrej jakości bo w przeciwnym razie będzie trzeba częściej odwiedzać warsztat.
Widoczność dobra, jednak przy cofaniu (sedan) trzeba dobrze go wyczuć aby nie pozostawiać przy parkowaniu zbędnego miejsca. Lusterka idealne !!!
Wszystko na swoim miejscu.
Ogrzewanie grzeje, wentylacja wentyluje, klimatyzacja chłodzi choć nie tak jak bym oczekiwał. Za długo się rozkręca i mogłaby jeszcze chłodzić o kilka stopni.....ale wystarcz to już jej urok ;o) ogólnie chłodzi na 4- wynik przyzwoity.
Kto siedział w VOLVO ( oprócz 40 ) to wie, że miejsca jest duuuuuużo, naprawdę dużo.
Wiadomo, że przy wysokich obrotach trzeba podgłośnić radio ;o) a przy normalnej jeździe jest wszystko OK. Moja ocena to pełna 4.
W mieście na benzynie około 14 litrów przy przeciętnej jeździe, a przy ostrzejszej ;o) z ciągle włączoną klimą do 16. W trasie to nawet poniżej 11 udało mi się zejść. Na gazie o jakieś 1,5/2 litry więcej choć udało mi się spalić w mieście niecałe 15 litrów. Myślę, że to i tak dobre wyniki jak na tak ciężki samochód i duży silnik.....dla trochę podłamanych przypomnę, że polonez pali nie dużo mniej ;o)
Nie są takie drogie jak się potocznie mówi, ale jednak za jakość trzeba coś zapłacić....uważam, że cena jak najbardziej odpowiednia.
Tak jak w każdym samochodzie. Tak odejdzie, tu się odklei, tam zaskrzypi, a tu pęknie. Daję tylko 3 albo nawet 3- bo takie rzeczy powinny mieć miejsce w oplach, polonezach czy fiatach, a nie w takim samochodzie jak VOLVO.
Jakoś jeżdżę i nic poważnego mi się nie zdarzyło....szkoda, że nie można wystawić 4 z plusem lub jak kto woli 4,5 bo 5 to jednak za wysoko, a 4 to za mało.
Volvo 850 Sedan