Ocena kierowcy - Volvo 850 Sedan

mikezulu, 17 lat temu
Silnik 2.5 20V 170KM 125kW
Rok produkcji 1994
Volvo 850 Sedan 2.5 20V 170KM 125kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
takich samochodów z charakterem się już się nie robi.mam skalę porównawczą bo uzytkuję jeszcze s80 2.4L i v70 2.0 L automat.
równa praca,elastyczny,wytrzymały,cichy
bez jakichkolwiek problemów,biegi wchodzą "paluszkiem" jedynka służy w zasadzie do ruszania ale reszta super.
w sam raz na polskie drogi i ta zwrotność-większość kompaktów niech się schowa !!!! dobrze dobrane wspomaganie
no po prostu dobrze widać :-)
wszystko na swoim miejscu.intuicyjna obsługa.wsiada się i się od razu się wie gdzie,co i jak
dobra klima i nawiew.jedyny minus to brak nawiewu na środkowym słupku
kupa miejsca,mam 190 cm i nie mam żadnych problemów.nowa V70 to przy tym "klitka"
super.nie słyszę nawet silnika-chyba go zasunęli :-)
biorąc pod uwagę że to auto waży ponad 1,5 tony i jest typowo trasowe to odjazd. nie zakładam nawet gazu bo i po co.... miasto w zimie ok.11 L, w lecie z klimą 10.5L trasa do 90 km/h to rajd "na kropelkę" spala mi 6.3 L !!!!!! do 110 km/h 7.3 L do 150 km/h max. 8.5 L jazda na tempomacie ok 0.5 L więcej ale u nas nie ma gdzie tyle palił mój accord z silnikiem 1.8
za kilkanaście tysięcy pln mam ABS, wspomaganie,centralny,klimatronic dwustrefowy,airmix,komputer,6 poduszek,tempomat, podgrzewane siedzenia przod i tył,szyberdach,8 głośnikow,pełna elektryka.cóż tu więcej chcieć....
jak na 12 letnią furę to marzenie.nie wiem co to warsztaty,serwisy.regularnie serwisuję i tylko słucham opowieści o wyrobach samochodopodobnych :-)
Nigdy mnie nie zawiódł.rozmawiam z nim i chwalę to się odwdzięcza :-)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 20V 170KM 125kW [l/100km]

7,9