Ocena kierowcy - Volvo 940 Kombi

Marekvolvo, 17 lat temu
Silnik 2.0 i 112KM 82kW
Rok produkcji 1994
Volvo 940 Kombi 2.0 i 112KM 82kW 1992-1994 - Oceń swoje auto
To najlesze auta na rynku. Mam na myśli 700-900 ,S90-V90.Niestety wszysko co dobre kiedyś się kończy. W przypadku Volvo to rok 1998 zakończył tą sielankę.Wszystko co potem to już kwestia loterii,( własność Forda). W rankingach niezawodności i bezpieczeństwa przegrywają z włoszczyzną i francuzczyzną.(zgroza)
Jak na 2 litry bez turbo i masę auta to zbiera się zupełnie dobrze. Trzeba pamiętać ,że przy wyższych obrotach i dynamicznej jeżdzie wzrasta drastycznie zużycie paliwa.
Całkowicie bezobsługowa wytrzymuje do końca życia auta.
Tylko dobrze ze względu na rzucanie lekkim tyłem na ciasnych,wyboistych zakrętach (kombi). Bardzo trwały klasyczny napęd. Promień skrętu 9,5 metra!!! Rewelacja!!
Idealna
Nie ma się do czego przyczepić wszystko tam gdzie być powinno.
Fantastyczna dmuchawa, bardzo szybko odparowuje szyby jak i nagrzewa wnętrze.(kombi z klimą manualną)
Nie ma na rynku lepszego auta. Spaliśmy w 3 osoby przy rozłożonych fotelach.Miejsca jak na 3osobowym tapczanie.
Nie jest źle ale przy wyższych obrotach trzeba podgłaśniać radio.
Przy tej masie fantastycznie. 10-11l miasto 7-8 trasa ale jeden warunek: bardzo delikatnie operujemy gazem.Tym autem nie trzeba nic nikomu udawadniać, tylko stoicki spokuj. Jak chcesz wyścigówkę kup sobie Alfe.
Za tą kasę (5 tys.-20 tys.) nie kupisz niczego równie sensownego. Nie obawiaj się kosztów ! W Scandikarze kupisz wszystko co trzeba.I to za normalną cenę. Mam już piąte volvo a zaczynałem od serii300 przez 700 do 900 a zarabiam średnio 2000 netto więc krezusem nie jestem.
Może poza kilkoma przepalonymi żarówkami, żadnych problemów.
Żadnych awarii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 112KM 82kW [l/100km]