Ocena kierowcy - Volvo 940 Kombi

Marcin - Łódź, 18 lat temu
Silnik 2.3 i 131KM 96kW
Rok produkcji 1992
Volvo 940 Kombi 2.3 i 131KM 96kW 1990-1998 - Oceń swoje auto
Jeśli dbasz o auto , wymieniasz wszystko na czas jest to auto , którym zrobisz bez problemu 500 tyś km. Jak raz kupisz Volvo już zawsze będziesz jeździł Volvo! To moje drugie i nie ostatnie.Coś jest w tych samochodach czego nie jestem w stanie opisac. Aha. Blacha pełen ocynk w zwiazku z tym jeśli trafisz na model bezwypadkowy jak ja masz spokój z blachą na długie lata.Po rozlozenie tylnej kanapy masz do dyspozycji prawie 2000 litrów,normalnie okolo 900!! Dziś takich kombi już nikt nie robi.
Silnik niskoobrotowy-lekkie operowanie gazem wystarczy do sprawnej jazdy-bardzo elastyczny motor-bez turbo jest bardzo zywotny-nie do zdarcia.Maks. moment obr. przy 2950 obr. Pzrebieg około 300000 - brak problemów!
Zero problemów-świetna
Srednica zawracania tylko pare cm wieksza niz w cienkim ( tylny napęd)!Zawieszenie jak w czołgu bezawaryjne.Ideał na polskie dziury.
Przy długości prawie 5m - kombi, nigdy nie miałem problemów z zaparkowaniem samochodu-świetne lusterka i wspomaganie!
Wszystko tam gdzie powinno byc.
W zimie świetnie ( podgrzewane fotele), w lecie gorzej- brak klimatyzacji.
Komplet wypoczynkowy na kołach.
Pop przekroczeniu 140 robi sie troche głośno.
Przy jeździe na gazie to i tak dobrze przy wymiarach i masie tego auta.
Za cene 12-15 tys mozesz kupic samochod duzy, wygodny, bardzo bezpieczny,świetnie wyposażony i niemal nie do zdarcia.Jeśli masz swojego mechanika i wiesz gdzie sie zaopatrywac w czesci ( nie ASO!) koszty eksploatacji są trochę wyższe od niemieckich samochodów ale komfort i bezpieczeństwo bez porównania na korzysc Volvo. W Volvo nie liczy sie przebieg czy rocznik ale właściciel!
Zawór nagrzewnicy i regulator cisnienia paliwa.
Brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.3 i 131KM 96kW [l/100km]