Ocena kierowcy - Volvo 960 Sedan

janusz, 15 lat temu
Silnik 2.5 i 24V 170KM 125kW
Rok produkcji 1995
Volvo 960 Sedan 2.5 i 24V 170KM 125kW 1990-1996 - Oceń swoje auto
Inne : komfort jazdy po prostu rewelacyjny, jest to mój chyba 20 samochód, i jedyna marka , która może mu dorównać to MERCEDES, nie miałem BMW więc trudno mi porównać.
Zawieszenie : do wymiany przeguby,łączniki stabilizatora,gumy utrzymujące górną część kolumny mc persona
Karoseria : miałem doczynienia z trzema tego typu samochodami i we wszystkich były połamane ograniczniki maksymalnego otwarcia drzwi przednich
Inne : we wszystkich trzech było uszkodzone o ile dobrze pamiętam nazwe sprzęgiełko kompresora klimatyzacji
w porównaniu do innych samochodów , przy tym roczniku i cenie - super. na dole tej strony jest takie maleńkie pytanie czy kupiłbym ten model jeszcze raz ? ZDECYDOWANIE TAK !!!!!!!!!!!!!!!!!
na najwyższym poziomie, silnik jest moim zdaniem, ostatnią rzeczą ,która się w tym samochodzie zepsuje.
zdecydowanie brakuje 5 biegu w automacie
jak na limuzynę przystało ,jest bardzo dobry,chociaż zapewne za zasługą byle jakich dróg - będzie wymagał inwestycji
jedyny drobny minus , dla osób palących , w momencie kiedy biegi są ustawione w położeniu PARKING, zdecydownie ograniczona możliwość korzystania z popielniczki.
często się zdarza ,że samochód duży ,a w środku jak w kajaku, w 960 gdyby ktoś narzekał na brak przestrzeni to po prostu grzeszy.
za luksus trzeba zapłacić , można przecież /żeby było taniej / kupić skodę octavię z silnikiem 1,4 / dostępna np. w Irlandii/ przyspieszenie jak betonowy kloc.
jestem przekonany, że cena za ten luksusowy samochód jest bardzo korzystna.
zaraz po kupnie pękł górny zawias w drzwiach kierowcy, ale miał wtedy około 11 lat, widziałem samochody ,których lista usterek w ramach gwarancji była lekturą na kilka minut.
z jednej strony samochód mnie nigdy nie zawiódł,praktycznie wsiadam i jadę , to nie zmienia faktu ,że czekają mnie poważne inwestycje w układ klimatyzacji i zawieszenie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 i 24V 170KM 125kW [l/100km]

10,9