Ocena kierowcy - Volvo C30 Hatchback 3d

Hesus30, 3 lata temu
Rok produkcji 2007
Volvo C30 Hatchback 3d 1.6 100KM 74kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Świetny, choć niedoceniany samochód. Bardzo dobrze wykonany, nic nie trzeszczało czy skrzypiało. Kupiłem auto w 2017 roku z przebiegiem 78 kkm. Miało wtedy 10 lat i przyjechało ze Szwajcarii i co ciekawe miał 10 letnią gwarancję Volvo Swiss. Miałem go 3 lata i sprzedałem przy przebiegu 100 kkm.
Nie jest demonem szybkości ale wzorowa elastyczność. Na 3 biegu można jechać od 30 km/h. Powyżej 120 km/h robi się głośny. Poza tym trwały i tani w utrzymaniu.
Uwielbiałem krótką pracę skrzyni. Na minus zgrzytający czasem wsteczny.
Daje się odczuć pokrewieństwo z Focusem przy prowadzeniu auta. W zakręty wchodził bardzo pewnie choć mocno się przechylał [miękko zestrojone zawieszenie]. Dość ciężko pracowało wspomaganie kierownicy podczas manewrów.
Mały bagażnik ale dość długi. Kłopotliwa w montażu maskownica - ja miałem płócienną.
Niby słaba widoczność do tyłu ale przez to, że szyba kończy prawie na równo z końcem pojazdu parkowanie nie powinno stanowić problemu [miałem wersję bez czujników]. Mój pies uwielbiał jeździć z tyłu - bo szyba sięga aż do krawędzi zderzaka. Wersja po lifcie ma lepsze/większe lusterka. Słaby system audio w podstawowej wersji.
Volvo to Volvo. Ergonomia była świetna, wszystko pod ręką. Bardzo wygodne fotele.
Szybko się nagrzewał, wydajna klimatyzacja
W układzie 2+1, z rowerami na dachu bez problemu zapakowałem się na 3 tygodniowe wakacje. Wiadomo, że do tyłu ciężej się wsiada ale za to do przodu jest mega wygodnie - no chyba, że ktoś zaparkuje za blisko naszego samochodu.
Zawieszenie - jak na tę klasę auta - bardzo dobrze i cicho tłumi nierówności. Silnik staje się hałaśliwy powyżej 120 km/h
Pasują części od Forda, więc powinno być dość tanio
Za te pieniądze naprawdę ciężko kupić coś podobnie komfortowego i dobrze wykonanego
Przez 3 lata i 22 tysiące kkm nic się nie zepsuło
Przez 3 lata i 22 tysiące kkm nic się nie zepsuło