Ocena kierowcy - Volvo C30 Hatchback 3d

Roberto, 5 lat temu
Silnik 1.8i 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2007
Volvo C30 Hatchback 3d 1.8i 16V 125KM 92kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Kupiłem jakiś czas Volvo z silnikiem 1.8 na łańcuchu auto zaskoczyło mnie wnętrzem oraz tym jak się prowadzi. Silnik ma moc mimo że brak 6 biegu nie ma problemu z wyprzedzaniem bez redukowania, spokojnie i lekko osiąga 180km z prędkością 200km ma już ciężej.
W mojej wersji nie narzekam na jakie kolwiek wady i problemy. Silnik ładnie i cicho chodzi ładnie pogwizduje jak by miał turbo. Brak zastrzerzen. Zasada jest jedną jak kto dba tak ma.
Bardzo ładnie wchodzą biegi nawet przy agresywniejszej jeździe
Kierownica jest czuła idealnie się manewruje po mieście nawet i w trasie przy wyższych prędkościach.
Moim zdaniem bardzo trwała i elegancki styl pomijając konsole i aluminium.
Jeżeli chodzi o przód jest naprawdę spora widoczność do okola auta jezeli chodzi o siedzenia dla pasażerów widoczność jest średnia. Duzym plusem są lusterka są duże i czytelne bardzo łatwo się cofa parkuje. Mi to nie przeszkadza ponieważ jestem użytkownikiem kierowca i dla tego daje pięć gwiazdek.
Jeżeli chodzi o ogrzewanie jest ok gorzej jest z klimatyzacją moim zdaniem móje poprzednie auto Ford Fiesta lepsze chłodzenie miał.
Trzeba zwracać uwagę na uszczelki w drzwiach.
Jeżeli chodzi o spalanie w benzynie jest tak w zależności od jazdy średnie spalanie około ponad 8l w gazie około 10l w zależności od ustawień.
Auto kupiłem za 18,500 z przebiegiem 162tys na razie nie narzekam i nie żałuję wydanej kwoty
Jeżeli chodzi o usterki to czasami pokazują się błędy na komputerze. Ale dobra wiadomość jest taka że sam komputer je usuwa i po ponownym uruchomieniu błąd się kasuje bez odłączania akumulatora mówię tu o drobnych bledach kilka razy tak miałem i jestem pod wrażeniem jeżeli błąd dalej wyskakuje trzeba szukać przyczyn.
Do tej pory brak usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8i 16V 125KM 92kW [l/100km]

8,8