Ocena kierowcy - Volvo C70 I Coupe

g, 15 lat temu
Silnik 2.0 20V Turbo 225KM 165kW
Rok produkcji 1999
Volvo C70 I Coupe 2.0 20V Turbo 225KM 165kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie, które przykleja samochod na zakrętach, na wet przy bardzo wysokich prędkościach.
Układ elektryczny : Alternator musiałem wymienić, problem z elektryką foteli, czujnik klimatyzacji do wymiany
Zawieszenie : Częsta wymiana końcówek drążka kierowniczego i sworzni na polskich drogach. Za granica nie ma takiej potrzeby.
Układ hamulcowy : Szybkie zużycie klocków i tarcz hamulcowych
Świetnie się prezentuje pomimo upływu lat:) Niezła frajda z jazdy:) Spojrzenia ludzi na ulicy :( Brak poważnych usterek:) Po dynamicznej jeździe nie wolno wyłączyć od razu silnika:( Dla mnie ważna kwestia - ostatnie prawdziwe, Volvo nie Fordowskie.
Bardzo elastyczna "trójka" z zakresem od 35 - 135 km/h. Świetnie przyspiesza na tym biegu. Po roku ogólnie brak problemów. Rasowe brzmienie silnika, gdy turbina się załącza i wyłącza:)
W miarę krótkie przełożenia, ale ideałem nie jest. Czasem mało precyzyjnie wbija biegi...
Dobrze, bo nie na polskie drogi, doskonale jeśli jeździ się po gładkim asfalcie. Zawieszenie sztywne, przez co jedzie jak przylepiony do drogi, jednak kosztem komfortu. To samochód raczej dla kierowcy, a nie dla pasażerów. Trochę zbyt mały prześwit na polskie drogi i raczej 5 km/h na polnych drogach;) Ogólnie bardzo ograniczone właściwości jazdy po bezdrożach. Samochód tylko na asfalt.
Nie wiem czemu dużo kierowców skarży się na słabą widoczność do tyłu... Przecież istnieje coś takiego jak dobrze ustawione lusterka;)
Wszystko wg mnie idealnie spasowane i intuicyjnie ułożone. Doskonale trzymające fotele przednie.
Dwusferowa automatyczna klimatyzacja mówi sama za siebie... W zimę szybko się nagrzewa, w upały szybko chłodzi wnętrze.
Doskonała przestrzeń dla kierowcy i pasażerów. Doskonale się siedzi na przednich i tylnych fotelach. Jednak ocena dobra za wsiadanie na tylną kanapę, bo mało miejsca na przejście (fotele nie idą do przodu, tylko oparcie się przewraca)
Jeśli chodzi o zawieszenie, to jest doskonałe, gorzej jednak z szumami wiatru w bocznych szybach przy wysokich prędkościach. Nie na darmo dali wzmacniacz do radia 400 wat;)
W Polsce można tanio kupić ten samochód, za granicą już ceny są dużo droższe.. Jednak kupując ten samochód trzeba liczyć się z wysokimi kosztami. Malutko części zamiennych, czy też używanych(mała produkcja), trzeba raczej zwracać się do serwisu o pomoc. Jednak ja nie narzekam. Spalanie dość wysokie, gdy troszkę mu się przyciśnie, ale potrafi przy spokojnej jeździe palić mało, jednak ta moc zawsze kusi..
Ten samochód łatwo nabyć, ale trudniej go utrzymać, musi to być świadoma decyzja, tym bardziej, że nie jest bezawaryjny. Polecam go ludziom, którzy mają trochę pieniędzy przy sobie i będą w stanie go utrzymać. Żeby długo służył trzeba o niego dbać. Lepiej wydać troszkę więcej pieniędzy i nabyć auto za granicą - lepiej utrzymane i zawieszenie zdrowsze. Ogólnie mogę polecić ten samochód, ale głownie jako drugie auto, takie tylko, które pocieszy oko i da frajdę z jazdy, gdyż jest absolutnie niepraktyczny.
Układ elektryczny często zawodzi..
W moim przypadku brak...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 20V Turbo 225KM 165kW [l/100km]