Ocena kierowcy - Volvo S40 I

Danielo, 11 lat temu
Silnik 1.8 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 1996
Volvo S40 I 1.8 16V 115KM 85kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Prosta konstrukcja w pełni aluminiowa,3lata bezawaryjny.Nigdy nie zawiodł.Jedyna zaleta tego modelu to silnik.
Zawieszenie
Układ elektryczny
Ocena jest negatywna na 2(auto nie nadaje sie na polskie drogi,to takie volvo z przymrużeniem oka.Chcieli zrobic cos fajnego lekko usportowinego a wyszła kicha.Kocham jezdic ale ten samochód nie daje frajdy z jazdy nie ma tego co powinno przyciagac własciciela.Lepiej wyglada niz jezdzi to niestety smutna prawda.Nie polecam aut z rocznika 1995-1999.Auto cały czas było ulepszane przez te lata po roku 1999 jest zancznie lepiej.
Jedynym atutem tego samochodu jest silnik.Model praktycznie bezawaryjny.
Skrzynia biegów pochodzi z renault,tandeta( az dziw ze volvo na to pozwoliło,jedynka wchodzi ciezko,kazdy kto wsiada do mojego volvo ma problem z jej wcisnieciem i kazda skrzynia z tego okresu tak ma podkreslam.
Auto ma twarde zawieszenia zreszta z takim wyszło z fabryki(lekko usportowione miało podkreslać charakter auta),kazda dziurke i nierównosc czujesz(( nieprzyjemne to i uciazliwe.Układ kierowniczy w miare ok.
Jest ok cos miedzy vectra b a audi a4 he he
Auto ma juz swoje lata ale generalnie kokpit nie wydaje dziwnych dzwieków.Podsufitka ma tendencje do odklejania.
Ogrzewanie jest dobre,auto szybko sie nagrzewa i zapewnia odpowiedni komfort.
Miejsca jest w sam raz na 4 dorosłe osoby ,5 to lekki dyskomfort.
Ponizej przecietnej,kiepsko wyciszone.Zawieszenie słuchac jak zespól boys na koncercie w Ciechocinku,skrzynia głosna.
Jest w miare ekonomiczne jak na ten silnik,założyłem instalacje lpg i sredia jest max 9 litrów.Cena gazu w miom miescie to 2.63 wiec jest ox.
Lepiej wygląda niz jezdzi,stwarza wrazenie drozszego niz jest w rzeczywistosci.Jestem fanem marki,volvo s40 starałem sie ocenic z uwzglednieniem opinii innych uzytkowników i własnych.Nastepne auto to volo v70 t5 240km lub 211km o niebo lepsze niz to.
Stuki zawieszenia(poduszki amortyzatora tylne trzaskaja,skrzypia dotyczy to wszystkich modeli,tuleje gumowo metalowe tylnych wachaczy nader szybko sie zuzywaja.
Powazniejszych usterek jako tako nie ma oprócz tego zawieszenia.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 115KM 85kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Volvo S40 I 1.8 16V 115KM 85kW