Ocena kierowcy - Volvo S40 I

Rok produkcji 2000
Volvo S40 I 1.8 16V 122KM 90kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Silnik : cewki zapłonowe
Ogólnie jestem zadowolony z tego auta - chociaż jakbym drugi raz kupował to raczej wybrałbym inny model. Z mocniejszym silnikiem i już teraz wiem, że na pewno w dieslu
Silnik pracuje ładnie, miarowo. Powyżej 4000 obrotów robi się trochę głośno, ale generalnie nieźle.
Wszystko bardzo ładnie dopasowane. Biegi wchodzą luźno i bez żadnych problemów. Były problemy z 5, ale po wymianie teraz skrzynia bez zarzutów.
Przy większych prędkościach samochód na ostrzejszych zakrętach robi się trochę nadsterowny
Można się przyczepić do tylnej szyby, gdyż za dużo to przez nią nie widać. Z przodu bez zarzutów
Wszystko wykończone ładnie i ze smakiem. Osobiście wnętrze auta bardzo mi odpowiada - nie ma tutaj jakiś kiczowatych wstawek, wszystko ładnie spasowane.
Samochód grzeje już po 2 minutach nawet przy największych mrozach, klima chłodzi bez zarzutu. Nie ma opcji, aby pojawiła się para na szybie - to bardzo duża zaleta moim zdaniem.
W środku bardzo dużo miejsca, zarówno z przodu jak i z tyłu
Tutaj mam swoje zastrzeżenia. Ponad 400 obrotów w aucie robi się naprawdę głośno. Jadąc 160 - 170 trzeba podgłośnić radio, a rozmowa musi być prowadzona wyższym tonem. Jeżeli są to małe odległości - to nie ma problemu, ale na autostradzie na dłuższą metę jest to bardzo męczące.
Auto nie należy to najbardziej ekonomicznych. Ale chyba nie jest tak tragicznie. Po problemach z cewką zapłonową i świecami - auto pali średnio w mieście 10,7. Na trasie przy delikatnej jeździe do 120 - 130 km/h zużycie to ok. 8 litrów. No, ale kto tak jeździ? Bardziej dynamicznie czyli przedział 160 - 180km/h zużycie paliwa to mniej więcej 10 litrów. W mega korkach spalanie wynosi ok. 11,5 litra. Ale średnio w mieszanym cyklu 400 km w mieście, 200 w trasie komputer wskazał 10 litrów.
Auto kosztowało mnie 18 tysięcy. Ale ma beżową skórkę i jest już po face liftingu - zatem wygląda super. Uważam, że za tą cenę za jaką udało mi się kupić S40 lepszego samochodu chyba bym nie kupił...
Nie wiem jak mam się na ten temat wypowiedzieć... Masa problemów z cewką zapłonową (przez 3 miesiące nie byli w stanie zdiagnozować problemu, ostatnio problemy z klimatyzacją. Spodziewałem się zdecydowanie lepszej niezawodności za tą klasę auta. Mam nadzieję, że teraz po wszystkich perypetiach będzie już tylko lepiej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 122KM 90kW [l/100km]

9,5