Ocena kierowcy - Volvo S40 I

Silnik 2.0 16V 140KM 103kW
Rok produkcji 1996
Volvo S40 I 2.0 16V 140KM 103kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Bezproblemowy, wygodny, bezpieczny (4 gwiazdki w 1997 roku, 3 lub 4 poduszki i ABS w standardzie), dynamiczny i oryginalny samochód. Polecam! Nie ma problemu z częściami, jest wiele zamienników i używek, ceny nie wyższe niż VW.
Bardzo dobra, elastyczna, dynamiczna i trwała jednostka made in Sweden, dobrze znosi gaz (tylko sekwencja) i nie sprawia problemów
Skrzynia trochę gumowata i nie zawsze precyzyjna, trochę nie pasuje do Volvo. Cóż, produkt Renault, na szczęście u mnie bezproblemowa
Prowadzi się przyjemnie i bez stresu (zrobiłem trasę 16 godzin non stop i nie wysiadłem zmęczony), jednak zawieszenie zbyt twarde na polskie drogi, a tylne trochę głośne (po 1998 je poprawili). Za to trakcja na zakrętach i normalnych, gładkich drogach bez zarzutu. Kapitalne hamulce!
Nie widać tyłu, ale to normalne w sedanach
Wszystko na swoim miejscu, szkoda że kierownica regulowana tylko w 1 płaszczyźnie (ale w tamtych latach to była norma), za to regulacja foteli i ich wygoda - MISTRZOSTWO ŚWIATA!
Klimatyzacja automatyczna chłodzi aż miło, ogrzewanie też przyjemnie dociepla atmosferę
Mam ponad 190 cm i nie odsuwam fotela do końca
Silnik minimalnie za głośny powyżej 4 tys., ale jazda 160 na godzinę nie męczy
10 (trasa), 12 (mieszany), 12-14 (miasto) na LPG, nie narzekam. Przy tej pojemności i mocy jest dobrze
Za tę cenę trudno znaleźć rywali w tej klasie. Audi i VW są sporo droższe, a to przecież auta dla ludu, które ma co drugi użytkownik naszych wspaniałych dróg. Namówiłem na V40 dwóch znajomych i do dziś mi dziękują :)
Z upierdliwych rzeczy pękła uszczelka w wysprzęgliku, niestety zablokowało się sprzęgło (pierdoła, ale musiałem holować; jeśli piszczy wam pedał sprzęgła w czasie naciskania to koniecznie sprawdźcie wysprzęglik). Bak zaczął lekko przeciekać (ma swoje lata), został sklejony i na razie się trzyma.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 140KM 103kW [l/100km]

12,0