Ocena kierowcy - Volvo S40 I

la chupanegra, 18 lat temu
Silnik 2.0 16V 140KM 103kW
Rok produkcji 1998
Volvo S40 I 2.0 16V 140KM 103kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Jak każde auto tak i Volvo S40 ma swoich zwolenników i przeciwników. Ja zaliczam się do tych pierwszych a trochę różnych sprzętów już prowadziłem. Z aut klasy średniej S40 jest zdecydowanie najbardziej udane i niech się tu schowają niemieckie wynalazki w rodzaju vw, audi, opel czy ford. Jednak Volvo wymaga dobrej ręki a wtedy odwdzięczy się naprawdę bezproblemową eksploatacją.
Do 140km/h miodzio, potem jest już nieco głośniej. W sumie ok.
Poza jedynką biegi chodzą płynnie. Wrzucanie jedynki wymaga przyzwyczajenia ale nie jest jakimś karkołomnym wyzwaniem. Mam nadzieję, że sprawę załatwi osławiona tulejka.
Żadne stuki ani inne niepokojące odgłosy nie burzą przyjemności czerpanej z jazdy tym autem. Ze względu na stan naszych dróg robie dwa razy w roku przegląd i co trzeba wymieniam. Gdyby nie to w moim przekonaniu nie byłoby tak dobrze. No ale to nie wina samochodu, że nasze drogi przypominają ementaler.
Dla mnie w porządku.
Ergonomia rzeczą względną jest. Ja w mojej S-40-ce czuję się doskonale.
Auto szybko się nagrzewa i odparowuje w zimie. Klimatyzacja również pracuje bez zarzutu.
Nie wiem jak z tyłu bo nie jechałem. Z przodu miejsca jest dość.
Jak już pisałem przy normalnej jeździe w środku panuje cisza.
Jak na auto ważące 1300 kg nie jest źle. Trzeba się jednak wykazać zdrowym rozsądkiem żeby osiągnąć wynik 8,5l/100km. W trasie najmniej spalił 7l ale jazda była naprawdę spacerowa. Unikam jak ognia ASO w związku z czym ceny przeglądów są znośne, ceny części też nie szokują (przynajmniej mnie) ale trzeba wiedzieć gdzie się zaopatrywać.
Nie da się ukryć, że utrzymanie samochodu stanowi sporą pozycję w moim budżecie ale w sumie nie narzekam.
Jak na razie dosłownie drobiazgi.
Nie odnotowałem.
Dziennik kosztów dla Volvo S40 I 2.0 16V 140KM 103kW