Ocena kierowcy - Volvo S40 I

Rok produkcji 2003
Volvo S40 I 2.0 T 163KM 120kW 2001-2003 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Zawieszenie
Nigdy wcześniej nie miałem Volvo i przed zakupem wahałem się, czy zdecydować się na tą markę auta (wcześniej Audi, Mazda, Suzuki, Ford). Wybór okazał się strzałem w 10. Auto nigdy mnie nie zawiodło, jest elegancki i dostojny w środku, w bardzo dobrym wyposażeniu którego próżno szukać w innych autach tej klasy (skóra, subwoofer fabryczny z wzmacniaczem, klima automatyczna, grzane i elektryczne fotele). Idealne auto na trasy. Silnik dynamiczny i bezproblemowy, bardzo dobrze współpracuje z LPG. Podsumowując bardzo udane auto i mocno niedoceniane na naszym rynku a więc cena niska, moim zdaniem stosunek jakości do ceny jest na wysokim poziomie, ciężko o lepsze auto w tych pieniądzach.
Turbo słabo dmucha, jak to w Volvo, ale mimo to, jest dynamika i wyprzedzanie nie stwarza problemu. Bardzo ekonomiczny na gazie ok 10l/100 km
Trochę ciężko wchodzi wsteczny, ale to kwestia wyczucia i wprawy. Brak 6 biegu który mógłby byś przydatny w trasie. Mimo wszystko skrzynia jest solidna i bezproblemowa.
Wiadomo, to nie jest Audi albo BMW mimo wszystko dobrze się prowadzi a części zawieszenia są tanie.
To nie Audi 80 - tutaj zabezpieczenie antykorozyjne jest na średnim poziomie. To auto ma już swoje lata i to raczej normalne... Nowe mazdy z salonu też lubują się w rudej...
Brak zastrzeżeń. Widoczność bardzo dobra, duże lusterka boczne.
Może niektórym to nie pasować, jednak ten "cięty siekierą" design jest dobrze przemyślany i wygodny w użytkowaniu. Wygląda kwestia gustu, mi się podoba, jest taki trochę dystyngowany...
W zimę ciepło w lato chłodno. Brak zastrzeżeń. Dodatkowy bajer od Volvo, to czujnik nasłonecznienia - dzięki któremu nasza automatyczna klima sama dostosuje temperaturę - super!
Przód - super, dużo miejsca. Tył trochę mało miejsca na nogi, ale komfort jest i tak duży, tylni podłokietnik z uchwytami na napoje to duży plus.
Wyciszenie jest ok, przy większej prędkości trochę słychać szum opon i wiatru, ale w tej klasie myślę że wyciszenie wypada nawet lepiej niż u droższej konkurencji.
Jak w każdym aucie, czasem trzeba coś zrobić, zwłaszcza elementy eksploatacyjne. Ceny nie odbiegają od innych marek i są na przyzwoitym poziomie.
Rewelacja!
Czasem jakaś żarówka w podświetleniu kokpitu się przepali. Lubią też się urywać zaczepy rolety bagażnika.
Pancerny silnik, brak poważniejszych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 T 163KM 120kW [l/100km]

9,3