Ocena kierowcy - Volvo S40 I

R.Sz, 10 lat temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Volvo S40 I 1.9 TD 90KM 66kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Karoseria : W Volvo czuję się bezpiecznie. Jest mocny i nie rdzewiej. Kupiłbym jeszcze raz ale już w lepszym stanie. Obecnego kupiłem uszkodzonego ale mimo to się nie sypie i będzie jeździł jeszcze długo.
Silnik : potrzebował remontu od początku, ale i tak myślałem że będzie gorzej
Auto udane i przede wszystkim bezpieczne. Latałem po ulicy z lewa na prawo podczas poślizgu i wyszedłem bez szwanku. Mocne cynkowane blachy robią swoje. Kupiłem je stuknięte a nadal jest niezniszczalne. Od początku mi się podobało mimo że ma swoje widzi misia różnego rodzaju.
Trudno powiedzieć bo mój silnik nie był w najlepszym stanie przy zakupie. Ciężko odpalał w zimie i jest głośny. Ma minusy ale przy odpowiedniej eksploatacji odwdzięcza się niskim zużyciem na trasie. Przydało by się więcej mocy jak na takie auto bo z pasażerami i bagażami nie ma dynamiki. Ogólnie nie jest zły i pojedzie na wszystkim. Na bio też. polecam jednak dobre paliwa to nie będzie problemu z wtryskami i kopceniem. Nie ma co za dużo wymagać od 1.9 jak na tamte czasy i tę moc to i tak daje rade. Mimo że jest głośny ładnie klekocze. Prawdziwy diesel.
Francuska niedopracowana. Problemy z wbiciem pierwszego i wstecznego biegu. Po wizycie u mechanika spokój od dłuższego czasu, aczkolwiek jedynke czasem trzeba wbijać dwa razy. Ogólnie bez rewelacji. Szwedzi poszukać lepszego producenta skrzyń
Nie miałem problemu z niczym prócz drążkami. Dobrze się to auto prowadzi.
Nie mam zastrzeżeń
Troche jakby mało miejsca pod kierownicą ale można się przyzwyczaić. Fotele wygodne. Nigdy mnie nic nie bolało podczas jazdy.
Rewelacyjne ogrzewanie. Klimy nie mam więc w lecie gorąco.
Nikt nie narzekał że mało miejsca z tyłu czy z boku. Bagażnik też daje rade
Głośno przy dużych prędkościach. Ogólnie też nie za cicho. Przy tankowaniu porządnym paliwem jest ciszej. W sumie nie ma się co dziwić. Silnik nie nowoczesny. Dti też był głośny. Do tego hałasują luźne plastiki ale to dotyczy oczywiście aut wiekowych takich jak moje
Nie jest źle
Byłbym w pełni zadowolony gdyby skrzynia biegów lepiej pracowała i plastiki nie szeleściły. Ogólnie dobrze.
Czasem szwankuje elektryka. Kierunkowskazy nie świecą. Wtedy załączam awaryjne i wyłączam i jest ok. Raczej nie ma często drobnych usterek
222 tys ma mój. Ponoć jest kręcony to ma dużo więcej. Musiałem wyczyścić silnik od środka i splanować głowice. I tak myślałem że będzie gorzej. Na pewno pomaga tankowanie sprawdzonego i lepszego paliwa. Nie radze oszczędzać na paliwie bo będą problemy.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]

6,6