Ocena kierowcy - Volvo S40 II

dar12, 11 lat temu
Rok produkcji 2012
Volvo S40 II 2.0 145KM 107kW 2004-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : elastyczny ekonomiczny
Klasa premium wielu powie że można więcej oczekiwać ale każdy ma swoje zdanie ja powiem oczekiwałem mniej dostałem więcej więc jestem w pełni zadowolony, jeździłem różnymi markami aut ( nowymi ) i jak na razie każde zostaje w tyle jak dla mnie. Auto zaskakuje nie tylko wyciszeniem wnętrza i komfortem ale także wieloma innymi rzeczami które potrafią irytować kierowcę.
Silnik w zupełności wystarczający na poruszanie się sprawne po mieście jak i na dalszy wypad, w czasie wyprzedzania kiedy trzeba trochę wcisnąć nic mu nie brakuje żwawo zbiera się i tylko patrzeć by nie wpaść na \"ładną fotkę\" fotoradaru, dość elastyczny przyspieszenie na każdym biegu płynne bez dławienia, i to co udało mi się osiągnąć jazda na 5 po mieście pewnie każdy powie że męczy się silnik więc mówię nie owszem pod większą górkę trza zrobić redukcję.
współpracuje z silnikiem gładko i przyjemnie żadnych zerwań zgrzytów nic, każdy bieg wchodzi dokładnie gdzie ma wejść jak po sznurku
wyłapuje to co nierówne, do wnętrza praktycznie nic nie trafia pasażerowie mogą swobodnie podziwiać widoki a kierowca czerpać przyjemność z jazdy, tłumi drgania nic nie skrzypi nie puka nie stuka
widoczność niestety odrobinę gdyby polepszyć widoczność do tyłu byłoby super choć jak dobrze lusterka ustawione można spokojnie polegać i prawie się nie odczuwa dyskomfortu
wszystko na swoim miejscu, w zasięgu ręki i intuicyjnie można prawie wszystko obsłużyć bez odrywania wzroku, schowki dobrane do wielkości auta, bagażnik dość sporych rozmiarów może otwór nie aż tak bardzo rozpieszcza ale są i gorsze rozwiązania.
Klimatyzacja pierwsza klasa a nadmuch osuszający szyby działa wręcz z \"siłą wodospadu\" a przy okazji bardzo szybko rogrzewa wnętrze pojazdu
kierowca i pasażer jak w bardzo wygodnym fotelu nic dodać nic ująć z tyłu nie jeżdżę a te osoby które wożę nie narzekają na brak miejsca, może gdyby byli wyżsi ale na razie nie słyszałem skarg, miękko i przyjemnie na fotelach dla 4 osób. Przy piątej robi się odrobinę ciaśniej na tylnej kanapie.
rewelka spokojnie można rozmawiać i tylko głośną muzyką można zakłócić normalna rozmowę a tak jakby w innym świecie tzn\"ciszy\"
jazda po mieście na krótkich odcinkach cóż spalanie rośnie jak w każdych czterech kółkach i tu mógłby się producent pokusić o większą ekonomię a tak dłuższe odcinki trasa mieszana i trasa jako trasa do przyjęcie i nie robi drenażu kieszeni, ciekawa rzecz za nim przejechałem 5 tyś km na pełnym zbiorniku pokazywał pokazywał zasięg 670 700 km a teraz cóż pokazuje 850km , po mieście można spokojnie jeździć na 5 biegu i \"toczyć\" się do wybranego celu delikatnie przyspieszać i starać się hamulca używać jak najmniej co zyskuje przynajmniej ja spalanie w granicach 7,5 do 8 litrów po mieście w trasie schodzi poniżej 7l/100 km , co do serwisu i przeglądu jeszcze tam nie zawitałem więc na razie ani słowa na ten temat.
Jak najbardziej polecam i nie żałuję wydanych złotówek na zakup auta. Za dobre pieniądze niewielkie w stosunku do konkurencji dostaje się auto skrojone i dobrze dopasowane.
jak na razie i oby tak dalej nie zawodzi nic
również beż żadnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 145KM 107kW [l/100km]